Patron için geri sayım

Patron için geri sayım
Patron için geri sayım
Ne basketboldaki kriz ne de Fenerbahçe mücadelesi, Galatasaray yönetimin hoca arayışlarının hızını kesemedi.

Joachim Löw: Bir numaralı teknik direktör adayını Löw olarak belirleyen sarı-kırmızılılar, Alman hocayla anlaşabilmek için ikna turlarına başladı, yoğun mesai var. Mircea Lucescu seferinden hayal kırıklığıyla dönen Galatasaray ’da, Joachim Löw 1 numaralı teknik direktör adayı konumuna yükselmişti. Almanya Milli Takımı’nın başında Dünya Kupası’nı kazanmak için mücadele eden başarılı çalıştırıcıdan gelen ilk haberler olumsuzdu. Ancak Sarı-Kırmızılılar, Löw konusunda geri adım atmış değil. Hocayı ikna edebilmek adına turlar başladı. Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun’un yürüttüğü operasyon çerçevesinde, Löw’e kulübün vizyonunu anlatan bir rapor sunulacak. Mancini’ye verilmeyen geniş transfer bütçesinin de Löw’e sunulması gündemde. Bu rakamın 40 milyon Euro’yu aşabileceği de gelen haberler arasında. Tek sıkıntı, tecrübeli antrenörün turnuva bitmeden önce herhangi bir cevap vermeye yanaşmaması.

Sneijder'den şaşırtan sözler


Fabio Capello: Capello ile temaslar da kesilmedi. Rusya’nın, tecrübeli hocaya yılda 9 milyon Euro ödemesi ciddi bir sıkıntı gibi görünse de, ayrılık ihtimali yüksek. Adaylar arasında getirilme ihtimali en zor gibi görünen, ama aynı zamanda en kolay imza atılabilecek isim olarak Capello öne çıkıyor. Aslan’ı zorlayan konu, Capello’nun Rusya Futbol Federasyonu’ndan senede 9 milyon Euro gibi bir ücret alması. Ancak hocanın Rus Milli Takımı’yla uzun süreli birlikteliğinden doğan herhangi bir pozitif sonuç yok. İşte bu nedenle, Ruslar’ın Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etmesi halinde Capello ile yollar ayrılabilir. Bu durumda da Capello ismi en kolay bitebilecek hoca adayları arasına girecek. Zira hoca 6 yıldır kulüp takımı çalıştırmıyor ve Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olması, teklife ilgi duymasını sağlayabilir. Ancak Capello’nun Türk futbolunu ne kadar tanıdığı ise muamma.

G.Saray'ın ilk maçı 19 Temmuz'da


Ottmar Hitzfeld: Löw’den olumsuz bir haber gelmesi durumunda, Ottmar Hitzfeld ismi sıcak tutuluyor. Tecrübeli teknik adamın, turnuvayı bitirmesi bile beklenmeyecek. Alternatifi bol bir liste doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Sarı-Kırmızılılar, Joachim Löw cephesinde gelişmesi muhtemel olumsuz bir duruma karşı, Ottmar Hitzfeld’i hazırda bekletiyor. İsviçre Milli Takımı’nın başında, Dünya Kupası’ndaki ilk maçından galibiyetle ayrılan Alman çalıştırıcıyla kurulan ilk temaslardan olumlu sonuç aldığı bildirilmişti. Ancak Galatasaray cephesi şimdilik bu ismi alternatif olarak tutuyor. Buna karşın diğer hoca adaylardan net bir şekilde ret cevabı alınırsa, hiç vakit kaybetmeden Hitzfeld ismine resmiyet kazandırılması bekleniyor. Hatta imzayı atmak için turnuvanın bitmesi de gerekmeyecek. Galatasaray Yönetimi, önümüzdeki hafta içerisinde arayışlara nokta koyarak belirsizliği bitirmeyi hedefliyor. (Fanatik)    

İşte Dany'nin yeni takımı