Pedro Franco skandalı!

Pedro Franco skandalı!
Pedro Franco skandalı!
Beşiktaş'ın 2.4 milyon euro ödediği Pedro Franco transferi ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Beşiktaş 'ın Pedro Franco transferinde amiyane tabirle ‘kazıklandığı’ uzun süredir konuşuluyor ama ispatlanamıyordu... İddia şuydu: Franco’nun eski kulübü Millonarios ile olan sözleşmesinde ‘1.5 milyon dolara serbest kalır’ maddesi bulunmasına karşın Beşiktaş bu oyuncuya 2.4 milyon euro ödedi, yani siyah-beyazlılar bu transfer için bugünkü kurlar üzerinden yaklaşık 1.3 milyon euro fazla para verdi...

Fikret Orman müjdeyi verdi


İşte Beşiktaş camiası bu iddia ile çalkalanıyordu. Siyah-beyazlıların 2.4 milyon Euro ödediği KAP’a bildirilmişti ama Franco’nun sözleşmesinde o madde var mıydı? Taraftarlar ‘belgeyi’ sorguluyordu.

Vatan Gazetesi, o sözleşmeye ulaştı. Franco’nun 1.5 milyon dolara serbest kalabileceği, Millonarios ile olan kontratında yazıyor.

"KASAYA KOYUN!"

Futbol direktörü Önder Özen’in isteğiyle gerçekleşen, menajerliğini Erdil Arpacı’nın, hukuk işlerini ise Semih Usta’nın yaptığı, bazı yöneticilerin itirazına karşın, ‘Özen’in işine karışılıyor’ imajı verilmemesi adına başkan ve yönetimin onayladığı bu transfer Beşiktaş’ta muhalefet kanadının da uzun süredir gündemindeydi. O muhalefet kanadı aradaki 1.3 milyon Euro’luk farkın kasaya konmasını istiyordu. Hatta bu amaçla şimdi SPK’ya başvuru yapılacağı da konuşuluyor.

Beşiktaş'ın kaybı 3.5 milyon TL