Pekin 2008'e 'burs'suz hazırlanıyorlar

Üniversite öğrencisi milli atletler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun milli sporculara verdiği burslardan 'başarısız' olmaları nedeniyle yararlanamadıklarını, yoğun antrenman programlarının dikkate alınarak, söz konusu bursun şartlarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

İZMİR - Üniversite öğrencisi milli atletler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun milli sporculara verdiği burslardan 'başarısız' olmaları nedeniyle yararlanamadıklarını, yoğun antrenman programlarının dikkate alınarak, söz konusu bursun şartlarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Branşlarında Türkiye rekorlarını ellerinde bulunduran öğrenci atletler, sınıfta kalmamış olma şartını yerine getiremedikleri için milli sporculara sağlanan aylık 400 YTL tutarındaki burstan yararlanamıyor.
400 metre engelli Türkiye rekortmeni ve Ege Üniversitesi öğrencisi Tuncay Örs, "Yalnızca bir kere milli takıma girmiş arkadaşımız bu bursu alıyor, ben alamıyorum. 2008 Pekin Olimpiyatları'na hazırlanıyorum, atletizm benim hayatım" derken cirit atma Türkiye rekortmeni ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Şevket Taş, "Turnuvalara hazırlanabilmek için bazı dersleri bilerek bıraktım. Burs için başvurduğumda başarısız olduğum söylendi" dedi. (Spor Servisi)