Pekin'de altın madalyaya doğru

Çin'in başkenti Pekin'de devam eden 9. Wushu Şampiyonası'nda, erkekler 52 kiloda Hüseyin Dündar finale yükseldi. Dündar, yarı final maçında Güney Koreli rakibi Seung-Chang Lim'i 2-0 yendi.

PEKİN - Çin'in başkenti Pekin'de devam eden 9. Wushu Şampiyonası'nda, erkekler 52 kiloda Hüseyin Dündar finale yükseldi. Dündar, yarı final maçında Güney Koreli rakibi Seung-Chang Lim'i 2-0 yendi. Milli sporcu, final maçında Vietnamlı Nguyen Tri Quan ile mücadele edecek.
Wushu Milli Takımı'nın en renkli isimlerinden biri olan Nurhayat Hiçyakmazer'se yarı finalde mağlup olmaktan kurtulamadı. Daha önce bayanlarda Kickboks Avrupa İkincisi, 3 kez Boks Avrupa İkincisi, ISKA Light Kontack Dünya Şampiyonu, WKA Full Kontack Dünya Şampiyonu, Muay Tahai Avrupa Şampiyonu olan Adanalı sporcu, Çinli rakibi Wu Jiao'ya 2-0 yenilerek elendi. Yakmazer'in sıralamadaki yeri bu sıklette yapılacak final maçından sonra belli olacak.
Öte yandan bayanlar 52 kiloda Gülizar Güngör, Romanyalı Cristina Aurelia Toporaste'ye 2-0 yenilerek 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları vizesini alamadı. Ancak Türk Wushu Federasyonu yetkilileri bu maçın ikinci yarısının sonucuna itiraz etti.
Türkiye bugün futbolda Norveç karşısında son derece önemli bir maça çıkıyor. Ola ki 70 milyonun onunla yatıp kalktığı bir sporda başarı gelmedi, üzülmeyin bugün Pekin'den gelmesi muhtemel bir altın madalya, yaşanan hayal kırıklıklarını hafifletebilir. (Spor Servisi, aa)