Pekin'de tek teselli Bahri'nin altını

Çin'de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nın son gününde erkekler 84 kiloda mücadele eden Bahri Tanrıkulu, dünya şampiyonu oldu. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu ile olimpiyat ikinciliği unvanlarına sahip olan Türk sporcu...

PEKİN - Çin'de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nın son gününde erkekler 84 kiloda mücadele eden Bahri Tanrıkulu, dünya şampiyonu oldu. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu ile olimpiyat ikinciliği unvanlarına sahip olan Türk sporcu, ilk turda Ukraynalı Krasitsky'yi 7-5, ikinci turda Tacikistanlı Shokirjont'u 3-1, üçüncü turda İranlı Karami'yi 4-3, çeyrek finalde Tayvanlı Ming-chieh'i 2-0, yarı finalde de Güney Koreli Park Min-Soo'yu 3-2 sayıyla yendi. Finalde Azerbaycan'dan Tavakgul Bayramov'u 4-0 yenen genç sporcu, Türkiye'ye şampiyonadaki tek altın madalyasını kazandırdı.
Bayanlarda ise 67 kiloda Sibel Güler ikinci, 72 kiloda ise Filiz Nur Aydın üçüncü turda elendi. Böylece Türkiye şampiyonada 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak yedinci oldu. Güney Kore 4 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalyayla birinci sırada yer aldı. (Spor Servisi)