Pektemek adım adım Trabzonspor'a

Pektemek adım adım Trabzonspor'a
Pektemek adım adım Trabzonspor'a
Trabzonspor, Beşiktaş'ın 25 yaşındaki golcüsü Mustafa Pektemek'i kadrosuna katmak için girişimlere başladı.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) – Devre arasındaki transfer dönemi için ekonomik anlamda rahatlamak isteyen Trabzonspor 'da yönetim, UEFA Avrupa Ligi'nde elde edilen başarıların ardından gelen maddi kaynağın önemli bir bölümünü futbolcu ödemelerine aktardı.

TFF'den 'kupa' için Trabzonspor'a ret

Açıklamalarda bulunan Trabzonspor’un Mali İşlerden Sorumlu Yöneticisi Abdi Serdar Üstünsalih, “Ekonomik anlamda sağlam adımlar atıyoruz. Stadın isim hakkı için de görüşmelerimiz tüm hızıyla sürüyor” dedi.

“Futbolcuların kafasının rahat olması bizim önceliğimiz” diyen Üstünsalih, “Bu yüzden futbolcu ödemelerini büyük bir titizlik içerisinde yapıyoruz. Şu anda hiç bir futbolcumuzun bizden alacağı yok. Ekonomik anlamda sağlam adımlar atıyoruz. Çünkü hedefimiz görevi devraldığımızdan çok daha rahat bir ekonomiye kavuşturmak.”

“TRANSFER BÜTÇESİNDE KISITLAMA YAPMADIK”

Kulübün borcunun fazla olduğunu, bu nedenle de zaman zaman bazı sıkıntılar yaşandığını ifade eden Üstünsalih, bu konuda şöyle konuştu:

“Borcu planlı bir şekilde bitirmek istiyoruz. Bu konuda en önemli adımı da, yapımı devam eden Akyazı Projesi'nin içerisinde bulunan stadın isim hakkını satarak atmayı planlıyoruz. Buradan gelmesi muhtemel gelir kulübü çok ciddi bir borç yükünün altından kurtaracaktır. Ayrıca devre arasındaki transfer dönemi için ise bir bütçe belirlemedik. Çünkü takımımızın ihtiyacı neyse ona göre takviye yapılacak. Bu konuda hiçbir kısıtlama yapmadık. Taraftarlarımızın bu konuda içi rahat olsun.”

PEKTEMEK ADIM ADIM TRABZONSPOR'A

Bu arada Trabzonspor, Beşiktaş 'ın 25 yaşındaki forvet oyuncusu Mustafa Pektemek'i kadrosuna katmak için girişimlere başladı. Trabzon kökenli oyuncunun, Beşiktaş'ın da izin vermesi durumunda Trabzonspor ile görüşmeye hazır olduğu öğrenildi. Teknik direktörü Mustafa Akçay'ın da yönetime Mustafa'nın alınması konusunda görüş bildirdiği öğrenildi. Henrique dışındaki forvetler Janko ve Emre Güral'dan istediği verimi alamayan Mustafa Akçay'ın, yabancı bir forvet konusunda da talebi bulunduğu belirtildi.

Trabzonspor Tahkim'e gidiyor