Pele İstanbul'da

Edson Arantes do Nascimento, bilinen adıyla Pele, 1972'de Santos'la Fenerbahçe'ye karşı oynamak için Türkiye'ye geldiğinde İstanbul'u sallamıştı.

İSTANBUL - Edson Arantes do Nascimento, bilinen adıyla Pele, 1972'de Santos'la Fenerbahçe'ye karşı oynamak için Türkiye'ye geldiğinde İstanbul'u sallamıştı. Hâlâ futbol dünyasının en popüler figürlerinden biri olan Brezilyalı efsane 'Perakende Günleri 07' adlı panel için dün İstanbul'a ayak bastığında durum yine değişmedi. VIP salonunda bir süre dinlenen Pele, dışarı çıkar çıkmaz basının da katkılarıyla izdiham yaşandı.
Her zamanki neşeli tavrını koruyan Pele, "Bu kadar gazeteci benim için mi?" diyerek gösterilen ilgiye şaşırdığını söyledi. Pele, bir gazetecinin, Türkiye-Bosna Hersek maçı hakkında görüşlerini sorması üzerine, "Türkiye popüler bir takım. Umarım kazanır. İyi şanslar diliyorum" şeklinde yanıt verdi. Türkiye'deki 'sambacılar'la ilgili de "İyi futbolcular var. Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico'yu beğeniyorum" şeklinde konuştu.
Pele, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda bugün saat 17.00'de başlayacak "Sürdürülebilir Başarı" başlıklı panelde konuşacak. (Spor Servisi)