Pereira: Herkese güçlü bir cevap verdik

Pereira: Herkese güçlü bir cevap verdik
Pereira: Herkese güçlü bir cevap verdik
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ajax'ı 1-0 mağlup ettikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Bu maçta herkese güçlü bir cevap vermek istiyorduk ve verdik" dedi.

RADİKAL - Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, şu açıklamada bulundu:

"Bu maçta herkese güçlü bir cevap vermek istiyorduk ve verdik. Takım halinde ne kadar mücadeleci olduğumuzu gösterdik. Bu hafta yoğun eleştiri altındaydık. Geçen hafta zorlu bir sahada 3 puan aldık. Belli sebepleri vardır eleştirilerin ama kimse bu fırsatı kaçırmadı. Bir şekilde kazanmıştık o maçı ama eleştiriler anlamında zorlu bir haftaydı. Sadece lafla değil saha içindeki duruşumuzla da ne kadar mücadeleci bir takım olduğumuzu göstermek istedik. Hedeflerine yürüyen, savaşan bir takım olduğumuzu gösterdik. Hem Türkiye hem de Avrupa Ligi'nde hedeflerimizle ilgili yolumuza devam ediyoruz."

Pereira, karşılaşmanın özellikle ikinci yarısında çok iyi baskı yaptıklarını vurgulayarak, "Önde baskımızla rakibi kendi yarı alanına hapsettik. Tek bir pozisyonlarını hatırlıyorum. Biz ise birçok pozisyona girdik. Bazen son pası veremedik, bazen de kaleci harika kurtarış yaptı. Bireysel performanslar hakkında konuşmak istemiyorum. Futbol bireysel oyun değil, takım halinde oynanır. Bugün kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Bazı dakikalarda istediklerimizi yapamadık. Karşımızda da futbol kültürü olan önemli bir takım vardı. Takım halinde iyi hücum ve defans yaptık. Oyunun kontrolü bizdeydi ve kazanmak isteyen taraftık" diye konuştu.

Vitor Pereira, Galatasaray ile yapacakları derbi maçla ilgili olarak da, "Galatasaray maçında taraftarımızla güçlü bir görüntü daha vereceğiz. Bir ispat daha göstermek istiyoruz. Karakterli bir takım olduğumuzu gösterme duygusuyla sahada olacağız" ifadesini kullandı.
Takımın maça kişilikli oyuncular olduklarını gösterme duygusuyla çıktığını da anlatan Pereira, şöyle devam etti:
"Bunu harika şekilde ispatladılar. Son dakikaya kadar kazanmak istediler. Tek bir takım olduğumuzu, birlik olduğumuzu gösterdik. Güçlü ve sert bir cevap verdik. Takım halinde oynamayı başardık. Taraftarımıza desteğiyle yürüyüşümüzü devam ettirdiğimizi gösterdik. Ben hayatımda böyle taraftar görmedim. Son dakikaya kadar bize yardımcı oldular ve taraftarımızın alınan 3 puanda büyük payı var."
Pereira, uzun süredir oynamayan Gökhan Gönül'ün de çok başarılı bir karşılaşma çıkardığını sözlerine ekledi.

AJAX TEKNİK DİREKTÖRÜ DE BOER: "KORNER ŞANS MESELESİ VE ŞANSIN FENERBAHÇE'NİN YANINDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Ajax Teknik Direktörü Frank de Boer ise maçın başında oyuncularının atmosferden dolayı heyecanlandığını belirterek, "Maça kötü başladık. Heyecanlıydık. İlk 20 dakika Fenerbahçe'ye iki fırsat verdik. Yanlış kararlar verdik. İkinci yarı da ilk yarı gibiydi. Çok agresif oynadılar. Kaliteleri yüksekti. Korner şans meselesi ve şansın
Fenerbahçe'nin yanında olduğunu düşünüyorum. Korner miydi, tam olarak bilemeyeceğim. Fenerbahçe'yi bir sonraki maçta mutlaka yenmemiz gerek. Fenerbahçe
çok iyi ve kaliteli oynadı. Gruptan çıkmak şansımızın çok azaldığının farkındayız. İki hafta sonra yenmemiz lazım ama bu çok kolay olmayacaktır. İki hafta sonra mutlaka kazanmamız gerekecek" şeklinde konuştu.
Bir dönem formasını giydiği Galatasaray'ın, hafta sonu Fenerbahçe'yle derbi maç oynayacağının hatırlatılması üzerine de Boer, "Galatasaray çok öz güvenli gelecek. Hiçbir bilgim yok maçla ilgili. İki takımın da şansının yüzde 50 olduğunu düşünüyorum" dedi.
Hollandalı efsane futbolcu Johan Cruyff'un akciğer kanserine yakalanmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu da vurgulayan Frank de Boer, "Şimdi basın mensuplarından öğrendim. Kalbimiz onunla. Çok üzüldük. Oyuncularıma söylemedim. Hiç sırası değildi ama cep telefonlarına gelen mesajlarla öğrendiler. Onlar da çok üzüldü" ifadesini kullandı.DHA-Spor - - Uğur DEMİRKIRDI
2015-10-23 01:48:54