Pereira'dan galibiyet yorumu

Pereira'dan galibiyet yorumu
Pereira'dan galibiyet yorumu
Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Vitor Pereira, 1-0 kazandıkları Torku Konyaspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

RADİKAL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 1-0 mağlup ettikleri Torku Konyaspor karşısında zor bir maç oynadıklarını belirterek, "Bu ülkede herkesi susturacağız. Bunu tek başıma değil, takımımla yapacağım. Çok şeyi ispat edeceğiz" dedi.

Torku Konyaspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, zor bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek, "Takım bu akşam çok bilinçli bir görüntü sergiledi. Rakibin gol pozisyonunu hatırlamıyorum. Kaliteli bir kadromuz var. Bugün, kolektif oynamayı, bir arada olmayı başardık. Takım olduğumuzu, bir arada olduğumuzu bu akşam ispatladık. Hedeflerimiz doğrultusunda gidiyoruz. Taraftarlarımızı sezon sonunda istediği başarıya ulaştıracağız. Takımıma 1-2 ay öncesine oranla daha fazla güveniyorum. Şu anda yaptığım işten gurur duyuyorum. Çok fazla ispatlayacağımız şey var. Bu ülkede herkesi susturacağız. Bunu tek başıma değil, takımımla yapacağım. Çok şeyi ispat edeceğiz. Sezon sonunda kimin güleceğini hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

Futbolu, tenis maçı gibi görmediğini ifade eden Portekizli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İyi oynamak, topu kontrol etmek, oyunu domine etmek ve rakibe pozisyon vermeyip pozisyon üretmektir. Bu ülkedeki insanların çoğunluğu, iyi oynamayı fazla pozisyona girip ama rakibe de fazla pozisyon vermek olarak görüyor. Futbolu, tenis maçı gibi görmüyorum. Böyle oynayan takımlara 'iyi oynuyor' deniliyor. Bana göre futbol pozisyon vermemek, oyunun çoğunu rakip alanda oynayıp, baskı yapmaktır. Bazı maçlarda top bir o kalede, bir bu kalede oluyor. Böyle oynayan takıma da iyi deniliyor. Bu benim için taktik ve organizasyon eksikliğidir."

Taraftarın sabır göstermesi gerektiğini de vurgulayan Vitor Pereira, "Taraftarlar bize çok destek verdi. Bazı anlarda sabır göstermemelerinden dolayı küçük tepkiler oldu. Ben de taraftar olsam belki tepki verebilirdim. Sezon sonunda cevabı göreceğiz. Kimin güleceği ve haklı olduğunu göreceğiz. Benim buradaki mücadelem bu" şeklinde konuştu.