Pereira'dan Ozan Tufan itirafı

Pereira'dan Ozan Tufan itirafı
Pereira'dan Ozan Tufan itirafı
Ozan Tufan'ı alternatif olarak düşünen Fenerbahçe'nin teknik patronu Vitor Pereira, genç futbolcunun milli forma altında sergilediği performans sonrası fikir değiştirdi. Portekizli, "İyi ki almışız" dediği genç futbolcuyu ilk 11 için düşünmeye başladı.

Transferine yönetimin talebiyle onay veren teknik direktör Vitor Pereira, Ozan Tufan’ı alternatif olarak düşünüyordu. Ancak genç oyuncunun milli maçlardaki performansı Portekizli teknik adamın düşüncelerinin değişmesine neden oldu.

Letonya maçında sağ bekte görev yapan, Hollanda karşısında ise asıl mevkii orta sahaya geçerek hem defansif hem de ofansif iyi işler yapan Ozan böylece formaya göz kırpmış oldu. Genç oyuncunun Kasımpaşa maçı öncesi yapılacak taktik idmanlardaki performansına göre ilk 11’de sahaya çıkma şansı yüksek görünüyor.

Tecrübeli hocanın, Ozan’ın bu performansı sonrası ekibiyle yaptığı değerlendirmede, “Ozan’ı iyi ki almışız. Bize çok katkı verecek bir oyuncu. Yönetim bu konuda haklıymış” dediği öğrenildi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, A Milli Takım’a gönderdiği 6 oyuncusunu aradı, muhteşem Hollanda zaferi için kutladı. Portekizli teknik adam özellikle Letonya ve Hollanda maçlarındaki oyunu nedeniyle Şener Özbayraklı’yı özel olarak kutladı ve performansının sürmesini istedi. Tecrübeli teknik adam öğrencilerine özetle, “Çok zor bir maçı kolaya çevirdiniz. Hepinizi bu galibiyet nedeniyle kutluyorum. Yarın ( bugün ) Samandıra’da bizi zorlu bir süreç bekliyor. Hepinizden bu savaşçı yapınızı sürdürmenizi istiyorum” dedi.

"ARTIK LİGE BAKIYORUZ"

Teknik direktör Vitor Pereira, Kasımpaşa maçı öncesi milli takımlardan dönen diğer futbolcuları ile de konuşup, “Artık bu zorlu maçlar geride kaldı. Hedefleri olan bir takımımız, bu nedenle bunlara takılmadan işimizi yapmak zorundayız. Milli maç sonrası üzüntüler çok doğaldır. Bunları birlikte atlatıp, önümüze bakacağız” ifadelerini kullandı. (Fanatik)