Petkov artık Fenerbahçeli

Sarı-lacivertliler, İstanbulspor'un 27 yaşındaki Bulgar sol kanat oyuncususuyla 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma yaptı.

Fenerbahçe, birinci transfer döneminin son gününde, İstanbulspor'un Bulgar milli takımında da oynayan sol kanat oyuncusu Ivaylo Rumenov Petkov'la sözleşme imzaladı. Sarı-lacivertliler, Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında düzenlenen imza töreninde, 27 yaşındaki futbolcuyla 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık anlaşma yaptı.

ÖZAYDINLI: BU SON İMZA

İmza törenin ardından bir açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı, transfer döneminin son imzasını Petkov ile gerçekleştirdiklerini açıkladı. Özaydınlı, "Transferin son imzasını attık. Petkov'un Fenerbahçe'ye çok yararlı olacağına inanıyoruz. Kendisini İstanbulspor'daki performansıyla uzun süredir takip ediyorduk. Eski takımını lider yapıp ayrıldı. İnşallah liderliği bizimle birlikte geri alacak" dedi.
Petkov ise, Fenerbahçe'yi çok iyi tanıdığını ve bundan sonra Türkiye'deki futbol yaşantısını sarı-lacivertli forma altında sürdürecek olmaktan mutluluk duyacağını söyledi.
Bulgaristan Milli Takımı kampına katılmak üzere bugün ülkesine gidecek olan Petkov'un, 11 Eylül'de İstanbul'a döneceği açıklandı. İstikrarlı oyunuyla dikkat çeken Petkov, 1998'de İstanbulspor'a transfer olmuştu.