Petra Kvitova finalde

Petra Kvitova finalde
Petra Kvitova finalde
Wimbledon'da tek kadınların 6 numaralı seribaşı Petra Kvitova, 23 numaralı seribaşı Lucie Safarova'yı 7-6 ve 6-1'lik setlerle 2-0 mağlup ederek, kariyerinin ikinci 'grand slam' finaline yükseldi.

ANKARA - Tek kadınlardaki yarı final mücadelesinde, kariyerinin ilk "grand slam" yarı finaline çıkan Çek Cumhuriyeti'nden Lucie Safarova ile 2011 şampiyonu vatandaşı Petra Kvitova karşılaştı.

İki tenisçinin de birer kez servis kırdığı ilk set, denk bir oyuna sahne oldu. Safarova'ya oranla fazla basit hata yapan Kvitova, oyunu, etkili ilk servisleriyle dengeledi. İlk set gibi çekişmeli geçen "tie break"i 8-6 kazanmayı başaran Kvitova, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci setin 2. oyununda servis kıran Kvitova, avantajı ele geçirdi. Etkili servis oyununa, file önünde kazandığı sayıları da ekleyen Kvitova, 6. oyunda ikinci kez servis kırdı. Sonraki oyunda maç için servis atan 24 yaşındaki raket, seti 6-1, 1 saat 20 dakika süren karşılaşmayı da 2-0 kazanarak, kariyerinde ikinci defa "grand slam" finaline adını yazdırdı. (AA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Final

  ,

  maç