PFDK darphaneyi geçti!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), saha olayları ve küfürlü tezahürat gibi nedenlerle kulüplere ceza yağdırırken, bu cezaların ekonomik boyutu da dikkat çekiyor. PFDK'nın aylık geliri 300 bin YTL'yi buluyor.

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), saha olayları ve küfürlü tezahürat gibi nedenlerle kulüplere ceza yağdırırken, bu cezaların ekonomik boyutu da dikkat çekiyor. PFDK'nın aylık geliri 300 bin YTL'yi buluyor. PFDK, futbol sezonunun başladığı ağustos ayında kulüplere toplam 391 bin 500 YTL para cezası kesti. Cezalar Köln'de Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa maçıyla başladı. Çıkan saha olayları nedeniyle Fenerbahçe'ye 2 bin YTL, Beşiktaş'a ise 4 bin YTL para cezası verildi.
Ligin ilk haftasındaki Trabzon-Sivas maçında çıkan olaylar nedeniyle konuk ekibe tarihi bir ceza kesildi: 250 bin YTL. Ev sahibi kulüp de beş maç seyircisiz oynama cezasının yanı sıra 31 bin YTL ödemek zorunda kaldı. Bu ekiplerin dışında ağustos ayında Adana, Zeytinburnu, Bursa, Maltepe, Alibeyköy, Ankaraspor, Sakarya, Ankaragücü takımları toplam 74 bin 500 YTL ceza aldı. Eylül ayında ise şimdiye dek 261 bin 500 YTL ceza kesildi.