PFDK, Fenerbahçe'ye ceza yağdırdı

PFDK, Fenerbahçe'ye ceza yağdırdı
PFDK, Fenerbahçe'ye ceza yağdırdı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü'ne 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynama ve oyuncusu Cristian Baroni'ye 2 maç men cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada; kurulun, Fenerbahçe 'nin Elazığspor ile yaptığı maçta sarı-lacivertli taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Fenerbahçe Kulübü'ne 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

Aynı maçta rakip oyuncuya yönelik şiddetli hareketi nedeniyle sarı-lacivertli oyuncu Cristian Baroni'nin 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 500 lira para cezası alması kararlaştırıldı.

Galatasaray 'ın Beşiktaş ile oynadığı derbi maçın ardından PFDK'ya sevk edilen sarı-kırmızılı futbolcu Felipe Melo'ya ceza tayinine yer olmadığına oy çokluğuyla karar verildiği açıklandı.

PFDK, aynı maçta taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Galatasaray'a 15 bin lira para cezası verdi.

Sivassporlu Da Costa'ya 6 maç men cezası

Kurulun, Kasımpaşa ile oynanan maçta ihraç ve sonrası müsabaka hakemine yönelik hareketi nedeniyle Sivassporlu futbolcu Manuel Da Costa'nın 6 resmi müsabakadan men ve 26 bin lira para cezası almasını kararlaştırdığı bildirildi.

Eskişehirspor ile Medical Park Antalyaspor arasında oynanan karşılaşmada taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Eskişehirspor, 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası aldı.

PFDK, ayrıca Elazığspor'un 150 bin, Gaziantepspor ve Torku Konyaspor'un 80'er bin, Kayseri Erciyesspor'un ise 40 bin lira para cezası almasını kararlaştırdı.