PFDK'dan Vestel'cilere 'rekor ceza'

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Turkcell Süper Lig'de yarım kalan Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında olaylara karışanların cezalarını açıkladı.

ANKARA - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Turkcell Süper Lig'de yarım kalan Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında olaylara karışanların cezalarını açıkladı. Buna göre hakem Cüneyt Çakır'a saldıran ev sahibi takım antrenörü Metin Bayındır'a daha önceden de cezası olduğundan üç yıl müsabakalardan men cezası verdi. Manisaspor kalecisi Bülent Ataman da 20 maç men cezası aldı. Kurul, Ege kulübüne ise 15 bin YTL para cezası verilmesini kararlaştırdı. Skor 1-1'ken yarım kalan maç hakkındaki karar ise daha sonra verilecek.
Vestel yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yapmazken kaleci Bülent Ataman tepkiliydi. Tecrübeli eldiven "Türkiye'de daha önce futbol sahalarında hakemlere yapılan fiili saldırılarda bile böyle bir ceza verilmedi. Belki de yalnız ve ortada kaldığım içi bu cezayı verdiler. Tahkim Kurulu'na başvurmayı düşünmüyorum. Futboldan soğudum. Belki de futbolu bırakacağım" dedi.
Fenerbahçe'ye ceza çıkmadı
PFDK, Bursaspor-Fenerbahçe maçında konuk ekip taraftarlarının arasında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne ceza vermeye gerek görmedi. Yapılan açıklamada, çıkan kavganın adli boyutlarda olduğu, müsabakanın başlaması, devamı veya bitimine engel olacak nitelikte olmadığı kaydedildi. (Spor Servisi)