Phelps altı altını buldu, sekize gidiyor

L'Equipe'in haberiyle birlikte bir anda doping iddialarının gölgesinde kalan Dünya Yüzme Şampiyonası'nda dün Michael Phelps altınlarına bir yenisini ekledi.

MELBOURNE - L'Equipe'in haberiyle birlikte bir anda doping iddialarının gölgesinde kalan Dünya Yüzme Şampiyonası'nda dün Michael Phelps altınlarına bir yenisini ekledi. Phelps, 100 metre kelebekte son şampiyon Ian Crocker'ı geride bırakarak bu şampiyonadaki altın sayısını altıya çıkardı. 100 metreyi 50.77 saniyede yüzerek tarihteki en iyi ikinci dereceyi elde eden Phelps, hakkındaki doping iddialarıyla uğraşmakta olan Ian Thorpe'un rekorunu egale etti. Amerikalı yüzücü bugün 400 metre bireysel karışık ve 4x100 metre karışık yarışlarında da altın madalya alırsa sekiz altın madalyayla tarihe geçecek.
Dünkü yarışlarda Avustralya kadın takımı da 4x100 metre karışıkta kendilerine ait dünya rekorunu 3.55.74'lük derecesiyle kırdı. ABD ikinci, Çin ise üçüncü sırada yer aldı. Bayanlar 800 metre serbestte Amerikalı Kate Ziegler, bayanlar 200 metre sırtta vatandaşı Margarat Hoelzer, 50 metre erkekler serbestte bir diğer Amerikalı Ben Wildman-Tobriner, bayanlar 50 metre kelebekte ise İsveçli Therese Alshammar altın madalyaya ulaştı. (Spor Servisi)