Pınar Karşıyaka 71-65 Anadolu Efes

Pınar Karşıyaka 71-65 Anadolu Efes
Pınar Karşıyaka 71-65 Anadolu Efes
Kaf Kaf kupaya bir adım daha yaklaştı. Anadolu Efes'i İstanbul'dan sonra İzmir'de de bu kez 71-65'le deviren Pınar Karşıyaka final serisinde 2-1 öne geçti.

RADİKAL-  Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisi üçüncü maçında Pınar Karşıyaka ile Anadolu Efes İzmir'de karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadelede Efes’i mağlup eden Ufuk Sarıca’nın öğrencileri, şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı. Seride 4. maç salı saat 20.00’de yine İzmir’de. Kıran kırana geçen final serisinde Anadolu Efes’i Arenası’nda - ile mağlup eden Pınar Karşıyaka eşleşmede 2-1 öne geçmeyi başardı. Final serisinde 4. maç salı akşamı saat 20.00’de yine Karşıyaka Arena’da oynanacak.

50 TL'LİK BİLETLER 30 DAKİKADA BİTTİ

Salon maçtan 1 saat önce tıklım tıklım doldu. Önceki gün 50 TL'den satışa çıkan biletleri 30 dakika içinde bitiren taraftarlar, karşılaşmanın başlamasına 3 saat kala kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu. Taraftarlara Karşıyaka bayrakları dağıtıldı. Anadolu Efes cephesinin isteği üzerine plastik bayrak sopaları toplatıldı.

Karşıyaka taraftarları yeşil-kırmızılı takıma tarihi başarılar yaşatıp 28 yıl sonra şampiyonluk kapısına dayayan Antrenör Ufuk Sarıca'nın adını Bostanlı'daki bir parka verdi. Yeşil-kırmızılılar, Karşıyaka Bostanlı Mahallesi'ndeki Mor Park'a maç öncesi Ufuk Sarıca Parkı tabelası astı. Taraftarlar, Karşıyaka Belediyesi'nden parkın adını resmi olarak da bu şekilde değiştirmelerini talep etti.

UFUK SARICA'YA SÜRPRİZ

Salonu pankartlarla süsleyen Karşıyaka taraftarları maç başlamadan dün 43. doğum gününü kutlayan Antrenör Ufuk Sarıca'nın çocukluk ve basketbolculuk döneminden fotoğraflarını açıp tribünde, "İyi ki doğdun Ufuk Sarıca" yazısını oluşturdu. Anadolu Efesli oyuncuları parkeye çıkar çıkmaz alkışlayan taraftarlar takımlarını bağırlarına bastı.

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'ndan 11 Haziran Perşembe günü İstanbul'da oynanan serinin ikinci maçı sonrası hakemlere hakaret ettiği gerekçesiyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL ceza alan Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, karşılaşmayı kendi taraftarlarına ayrılan bölümde izledi. Efes'in aynı karşılaşma sonrası 2 maç ceza alan Fransız oyun kurucusu Thomas Huertel de forma giyemedi.

'ERTUĞRUL BEY' DE TRİBÜNDE

Pınar Karşıyaka'ya yarı finaldeki Fenerbahçe Ülker serisinden sonra 1 milyon 70 bin TL prim dağıtan, deplasmanda kazanılan Anadolu Efes mücadelesine de 100 bin dolar prim açıklayan futbol takımının sponsoru Erdal Acar, protokol tribününde yine büyük heyecan yaşadı. Acar, Kaf-Kaf'ın sayılarına taraftarla birlikte sevindi.

Karşıyaka taraftarı olan dizi ve sinema oyuncusu Engin Altan Düzyatan da karşılaşmayı tribünden izledi. Bir an olsun yerine oturmayan Düzyatan, taraftarla birlikte tezahürat yaptı. Karşıyakalı Düzyatan, serinin İstanbul'daki maçlarını da kaçırmadı.

Karşıyaka Belediyesi salona giremeyen taraftarlar için Mavişehir'de dev ekran kurdurdu. Bilet bulamayan taraftarlar mücadeleyi buradan heyecanla takip etti.

(DHA)