Pinto yönetimi topa tuttu

Pinto yönetimi topa tuttu
Pinto yönetimi topa tuttu
Bahia takımına transferi gerçekleşmeyen Sebastian Pinto'dan teknik direktör Cristoph Daum ve yönetime ağır sözler...

Bursaspor’un Şilili oyuncusu Sebastian Pinto, ülkesinde yayınlanan Latercera gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Her şeyin Bursaspor’un eski başkanı İbrahim Yazıcı’nın vefat etmesi sonrası baş gösterdiğini ileri süren Pinto, " Başkan vefat edince yeni yönetim onun döneminde transfer edilen futbolcuları askıya aldı, ben de içlerindeydim. Beni başkanın torpillerinden biri olarak görüyorlardı, o günden bu yana bana forma vermediler” dedi.

Son Brezilya macerasına da değinen yeşil-beyazlı oyuncu, "Bahia'dan teklif aldım, Brezilya’ya gittim, anlaşma bile sağladık, 10 gün burada kaldım ancak son dakikada Bursaspor’dan bir telefon geldi Türkiye ’ye dönmememi istediler. Yönetim ne gitmemi istiyor ne de forma veriyor, bu duruma artık bir çare bulsunlar" ifadelerini kullandı.

Şilili golcü, kendisine kulüp bulma çağrısında bulunan teknik direktör Christoph Daum hakkında, "Madem beni takımda görmek istemiyor o zaman gitmemede yardımcı olsun. Yaklaşık üç aydır idmanlara çıkmama rağmen teknik heyet, 'Sorun çözülene kadar forma giymeyi unut” dedi. Bunun ne anlama geldiğini anlamadım. Kalmamı istiyorlarsa seve seve takımda kalırım. Bursaspor ile halen 1.5 yıllık sözleşmem var" açıklamasını yaptı.

Bursaspor yönetimine çağrıdada bulunan Pinto, "Her şeyi unutmaya hazırım, yeni sayfa açalım. Çok az bile olsa sahadaki yerimi alarak arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorum" şeklinde konuştu. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)