Pique 12 maç ceza alabilir!

Pique 12 maç ceza alabilir!
Pique 12 maç ceza alabilir!
Barcelona forması giyen Gerard Pique'nin, Athletic Bilbao'ya karşı oynanan İspanya Süper Kupası maçında gördüğü kırmızı karttan dolayı 4 ile 12 maç arasında men cezası alacağı iddia edildi.

MADRİD - İspanyol basınında yer alan haberlerde, karşılaşmanın 55. dakikasında bir pozisyona itiraz ederken yan hakeme küfürlü söz söylediği hakem raporunda belirtilen Gerard Pique'nin, büyük bir ceza alabileceği yazıldı.

Maçın hakemi Velasco Carballo'nun raporunda, Pique'ye verilen kırmızı kartın nedenini, "yan hakemin annesine küfretmesi" olarak açıkladığı belirtildi. İspanya Futbol Federasyonu Disiplin Yönetmeliği'nin 94. maddesi gereğince, "bir spor müsabakasında hakemlerden herhangi birine hakaret etme veya saldırmaya 4 ile 12 maç arasında men cezası verilmesinin" öngörüldüğünü vurgulayan İspanyol basını, gelecek çarşamba günü toplanacak komitenin bu maddeye dayanarak Pique'ye en az 4 maç ceza vereceğini öne sürdü.

Barcelona'nın İspanyol savunma oyuncusu, maç sonrasında basına yaptığı açıklamada, yan hakeme küfürlü konuşmadığını savunmuştu. (AA)