Pique'den acı itiraf

Pique'den acı itiraf
Pique'den acı itiraf
Barcelona'nın İspanyol oyuncusu Pique, son yıllarda Devler Ligi'nde kupa kaldıramadıkları için rakiplerinin kendilerinden eskisi kadar korkmadığını itiraf etti.

ANKARA - UEFA'nın internet sitesine konuşan Gerard Pique, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalma mücadelesinde Manchester City ile oynayacakları maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

"Şampiyonlar Ligi'ni iki yıldır kazanamadığımız için belki de bizle karşılaşacak takımlar belki de eskisi kadar çok korkmuyor" diyen tecrübeli savunma oyuncusu, buna rağmen Dünya Kupası ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanmış oyunculardan kurulu bir takım olduklarını ve Manchester City'nin kendilerine bu nedenle saygı duyacağını söyledi.

Bu maçın kendileri için önemli bir fırsat olduğunu hatırlatan 27 yaşındaki futbolcu, "Hala en iyi oyuncular ve takım olduğumuzu bu maçı kazanarak bunu bütün dünyaya gösterebiliriz" ifadesini kullandı.

Arjantinli teknik adam Gerardo Martino'nun takıma katıldığı yaz döneminde önceki sezondan yaşadıkları güven kaybı nedeniyle çok moralsiz olduklarını hatırlatan Pique, "Tata'nın bize pozitif katkısı oldu. Bize lig lideri ve Şampiyonlar Ligi'nde yolumuza devam edeceğimiz ağustosta söylenseydi, muhtemelen inanmazdık" dedi.

Pique, Barcelona'nın şu an çok formda ve üstün bir performans sergilediğini hatırlatarak, "Maçlarda çok fazla pozisyona giriyor ve şanslar yaratıyoruz. Messi hala anahtar oyuncumuz ve ne kadar iyi olduğunu City'e de gösterecek" şeklinde konuştu. (AA)