Pique'den rakiplerine gözdağı

Pique'den rakiplerine gözdağı
Pique'den rakiplerine gözdağı
Barcelona'nın İspanyol oyuncusu Pique, futbol anlayışlarından ezeli rakipleri Real Madrid'e, Devler Ligi'nden Altın Top'a kadar birçok konuda açıklama yaptı.

Katalan Bölgesi'ndeki Sport Gazetesi'ne konuşan Gerard Pique, yeni teknik direktörleri Gerardo Martino ile değişen futbol anlayışlarını anlatarak başladığı röportajında, oyun stilleri hakkında "Sahanın her yerinden atağa kalkabiliyoruz. Biz kendimiz yeter diyene kadar durmadan atak yapıp gol arıyoruz. Guardiola ile birlikte biz sahanın her yerinde pres ve top kapma ile hızlı atak şeklinde oynadık. Defans yapmasını iyi bilen bir takım değiliz ama sürekli pres uygulayarak defans yapan bir takımız" dedi.

Sözlerine takım arkadaşı Lionel Messi'yi savunarak devam eden Pique, Messi'ye karalama kampanyası yapıldığını iddia ederek, "Messi için biz bir çok güzel şey söyleyebiliriz ama bu görevi yargı ile sorumlu insanlara bırakıyorum onlar gerçeği çıkarmak zorunda. Herkes Messi'ye çamur atmaya çalışıyor ama bizimde takım olarak bir sabrımız var ve gerektiği zamanda artık yeter diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Gerard Pique, hem La Liga'da hem de Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'nın rakipleri olan iki başkent kulübü Real Madrid ve Atletico Madrid hakkında da enteresan açıklamalarda bulundu. İspanyol futbolcu, bütün kupalardaki en büyük rakipleri olan Real Madrid için "Bizim bu kadar kupa ve başarı kazanmamıza dayanamıyorlar. Son dönemlerde onlara karşı her alanda büyük bir üstünlüğümüz var. Bu durum onlara büyük bir acı veriyor. Onların şunu kabul etmesi gerekir ki; her zaman, her şeyi kazanamazsınız. Bazen kaybettiğiniz durumlar da olur. Şu an bu durum böyle. Real ile aramızda tarihi bir rekabet var ve rakibine ne kadar çok acı çektirirsen o kadar güzel oluyor" sözlerini söyleyerek aralarındaki rekabetin boyutunu anlattı.

Gerard Pique, diğer başkent temsilcisi Atletico Madrid ile ilgili daha makul konuştu. Barcelonalı defans oyuncusu, "Şu an onlarla La Liga'da aynı seviyedeyiz, ama daha önce İspanya Süper Kupası'nda onları yendik. Kabul ediyorum ki teknik direktörleri Simeone ile büyük işler başarıyorlar. Onlar ligin başında gereken havayı aldılar, ama biz en iyiyiz. Bizim olduğumuz yerde daha fazla hava alamayacaklar" dedi.

Yılın son ayının dünya futbolundaki gündemi olan FIFA Ballon d'Or (Altın Top) ödülünü hakkında da konuşan İspanyol yıldız, "Kimin kazanacağını yakında göreceğiz. Kartlar masaya konuldu ve kim daha çok oy alırsa o kazanacak. Ama şunu söylemek isterim ki; bu ödül geçmişe göre şu an çok daha fazla önem kazandı" ifadelerini kullandı. Sercan SAPANATAN (DHA)