Pirelli'de zafer Işık'ın

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın dördüncü ayağı olan 24. Pirelli Rallisi'nde zafer Fiat Abrath Motorsports'tan Volkan Işık'ın oldu.

İSTANBUL - Türkiye Ralli Şampiyonası'nın dördüncü ayağı olan 24. Pirelli Rallisi'nde zafer Fiat Abrath Motorsports'tan Volkan Işık'ın oldu. Şile çevresindeki toplam 433 kilometrelik rallinin ilk gününde, Ford Hazır Kart'ın iddialı pilotu Serkan Yazıcı'yı geride bırakmayı başaran Işık, Fiat Punto S 1600 aracıyla ikinci günde de gösterdiği yüksek performansla finişi ilk sırada gördü. Ford Focus WRC'sinin çalışmaması sonucu henüz startta ralliye şanssız başlayan Yazıcı ise dün mekanik arızayla 4. etapta yarış dışı kaldı.
Pirelli Rallisi'nde ikinciliği Citroen pilotu Ercan Kazaz elde ederken, Renault Maxi Megane ile yarışan Ethem Genim de üçüncü oldu. Rallide start alan 63 araçtan 19'u abandone olurken, dün yaşanan kaza oldukça heyecan yarattı. Yanan aracı için yardım isteyen co-pilot Volkan Korkmaz'a, Bayram Gören'in otomobili çarptı. Ayağı kırılan ve iç kanama şüphesiyle hastaneye kaldırılan Korkmaz'ın durumunun ciddi olmadığı öğrenildi. Bayram Gören de daha sonra aracının alev almasıyla yarış dışı kaldı. (Spor Servisi)