Pireneler'de zafer Contador'un

Fransa Bisiklet Turu'nda Mazamet ve Plateau de Beille arasındaki 14. etabı İspanyol Alberto Contador kazandı. Pirene Dağları'ndaki 197 kilometrelik etapta Discovery Channel takımı adına yarışan Contador...

PLATEAU DE BEILLE - Fransa Bisiklet Turu'nda Mazamet ve Plateau de Beille arasındaki 14. etabı İspanyol Alberto Contador kazandı. Pirene Dağları'ndaki 197 kilometrelik etapta Discovery Channel takımı adına yarışan Contador, son metrelere, sarı mayonun sahibi Michael Rasmussen ile birlikte girdi ve 5 saat 25 dakika 48 saniyelik derecesiyle kariyerinin ilk 'Tur' zaferini elde etti. Rasmussen'in ikinci olduğu ve genel klasmandaki liderliğini sürdürdüğü mücadelede Kolombiyalı Juan Mauricio üçüncü oldu.
14. etapta en çok üzülen Avustralyalı Cadel Evans oldu. Güne ikinci sırada başlaşan Evans, bitime beş kilometre kala öndeki sporculardan koparak geride kaldı.
Evans genel klasmanda üçüncülüğe gerilerken, bu etabın galibi Contador ikinci sıraya yükseldi. 2005 Fransa Bisiklet Turu'nda en başarılı üçüncü genç sporcu seçilen 24 yaşındaki Contador, lider Rasmussen'in 2.23 dakika gerisinde yer alıyor. Üçüncü Evans ise Danimarkalı sarı mayo sahibinin 3.04 dakika arkasında. (Spor Servisi)