Pirlo'ya büyük onur

Pirlo'ya büyük onur
Pirlo'ya büyük onur
Serie A takımlarından Juventus'un orta saha oyuncusu Pirlo, İtalyan Futbolcular Birliği (ACI) tarafından "İtalya'da 2012-2013 sezonunun oyuncusu" seçildi.

ANKARA - UEFA 'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ACI, Serie A'da 2012-2013 sezonunun en iyi futbolcusu, en iyi 11'i ve en iyi teknik direktörünü belirledi.

İtalya 'da yılın futbolcusu seçilen Juventus'un 34 yaşındaki oyuncusu Andrea Pirlo, meslektaşları tarafından yapılan oylama sonucunda kazandığı bu ödülün, kendisi için çok değerli olduğunu belirtti. İtalyan futbolcu, ödülü peş peşe 2. defa kazandı.

Juventus'tan Antonio Conte'nin de geçen yıl olduğu gibi bu yılda "en iyi teknik direktör" seçildiği oylamaya göre "yılın en iyi 11'i" şöyle:
Samir Handanovic (Inter), Christian Maggio (Napoli), Andrea Barzagli (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (Milan), Arturo Vidal (Juventus), Andrea Pirlo (Juventus), Borja Valero (Fiorentina), Edinson Cavani (Napoli/şu an Paris Saint Germain'de), Antonio Di Natale (Udinese), Mario Balotelli (Milan). (AA)