Pistorius bunalımda! İntihar riski

Pistorius bunalımda! İntihar riski
Pistorius bunalımda! İntihar riski
Güney Afrika'da geçen yıl kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekle suçlanan ampute atlet Oscar Pistorius'un bunalımda olduğu ve intihar riskinin bulunduğu bildirildi.

ANKARA - Sağlık durumunun tespiti için hastanede bir ay gözetim altında tutulan Oscar Pistorius hakkında yazılan raporla ilgili konuşan avukatı Barry Roux, müvekkilinin depresyon ve "travma sonrası stres bozukluğu" yaşadığını belirtti. Roux, olimpiyatlara katılan ilk ampute atlet Güney Afrikalı sporcunun, "tedavi edilmemesi halinde durumunun daha da kötüye gideceğini ve intihar etme riskinin bulunduğunu" ifade etti.

Avukat Roux, Pistorius'ta "anormal saldırganlık ya da ani şiddet patlaması" gibi eğilimlerin olmadığını, müvekkilinin "hassas ve ve endişeli" bir mizaca sahip olduğunu söyledi.

Raporda, Pistorius'un Steenkamp'a ateş ettiği sırada ruhsal açıdan hiçbir sorunu bulunmadığı, olayın ardından "ciddi bir travma yaşadığı" belirtildi.

Oscar Pistorius'un davası, sporcunun psikolojik durumunun olaya etki edip etmeyeceğinin tespiti için ertelenmiş, sporcu Pretoria kentindeki Weskoppies Akıl ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bir ay boyunca 3 doktorun gözetimi altında tutulmuştu. (AA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  şiddet

  ,

  Avukat

  ,

  İntihar

  ,

  depresyon