Pistorius'a hiçbir şey engel değil

Doğuştan alt bacaklarında fibula kemiği olmayan ve henüz beş aylıkken dizden aşağısı kesilen paralimpik atlet Oscar Pistorius, bir mucizeyi gerçekleştirmeye çalışıyor.

ROMA - Doğuştan alt bacaklarında fibula kemiği olmayan ve henüz beş aylıkken dizden aşağısı kesilen paralimpik atlet Oscar Pistorius, bir mucizeyi gerçekleştirmeye çalışıyor. Güney Afrikalı atlet, özel takma bacaklarıyla katıldığı Golden Lig'de 400 metre 'B' finalinde ikinci oldu. Özel takma bacaklarla yarışan 20 yaşındaki atlet, bugün İngiltere'nin Sheffield kentinde 400 metre şampiyonu Jeremy Wariner'in de aralarında bulunacağı atletlerle yarışacak. Paralimpik 200 metre şampiyonu atlet, geçen ay IAAF'ten eğri karbon fiber ayaklarla normal yarışlara katılma izni istemiş ve bu isteği kabul edilmişti. IAAF, Pistorius'un bugünkü yarışını izleyecek ve özel bacakların kendisine ekstra avantaj sağlayıp sağlamadığına karar verecek. 400 metredeki dünyaca ünlü isim Sanya Richards ise yaptığı açıklamada "Onun ekstra bir avantaja sahip olduğunu düşünmek bence çok saçma. Pistorius'un gösterdiği cesaret olağandışı" dedi.
Şanssız Fransız Sdiri taburcu oldu
Öte yandan, önceki günkü yarışlar esnasında sırtına cirit saplanan bahtsız Fransız atlet Salim Sdiri'nin iç organlarında bir zararın olmadığı, ciridin Sdiri'nin sağ tarafından sadece üç santimetre kadar girdiği açıklandı. Yarışlara devam edemeyecek olan atlet, bu üzücü olaydan beş dikişle kurtuldu. (Spor Servisi)