Plaj voleybolunda merkez üssü Antalya

Bayanlar Grand Prix'si, erkekler olimpiyat elemeleri ve 2009 Avrupa Şampiyonası gibi üç önemli organizasyonu düzenlemeye hak kazanan Türkiye, Avrupa'nın plaj voleybolundaki en önemli merkezine de sahip oluyor.

ANTALYA - Bayanlar Grand Prix'si, erkekler olimpiyat elemeleri ve 2009 Avrupa Şampiyonası gibi üç önemli organizasyonu düzenlemeye hak kazanan Türkiye, Avrupa'nın plaj voleybolundaki en önemli merkezine de sahip oluyor. Aralarında Yunanistan ve Fransa gibi ülkelerin de bulunduğu birçok ülkenin talip olduğu 'Avrupa Plaj Voleybolu Merkezi' için incelemelerde bulunan Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andrei Meyer, Türkiye'nin yeterli altyapı ve doğal şartlara sahip olduğunu gördüğünü belirterek, merkezin Antalya bölgesinde kurulmasına karar verdi.
Merkezin tamamlanmasının ardından 55 ülkenin plaj voleybolcularının tüm kamplarını burada yapacaklarını ifade eden Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, "Bu merkez, hem plaj, hem de salon voleybolunun tüm aktörlerini bir araya getirecek bir yer olacak. Sporcuların yanı sıra, hakemlerimiz, antrenörlerimiz için de hizmet verecek olan bu merkez, Türkiye'nin tanıtımına katkı yapacak" diye konuştu. (Spor Servisi)