Platini, 'arkadaşı' Zico'yla penaltı attı

Dün yoğun bir gün yaşayan UEFA Başkanı Michel Platini, Fenerbahçe'yi ve 2009 UEFA Kupası finalinin oynanacağı Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret etti.

İSTANBUL - Dün yoğun bir gün yaşayan UEFA Başkanı Michel Platini, Fenerbahçe'yi ve 2009 UEFA Kupası finalinin oynanacağı Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret etti. Platini, UEFA Başkan Vekili Şenes Erzik, genel sekreter David Taylor ve diğer UEFA yetkilileriyle birlikte Şükrü Saracoğlu Stadı'na gitti. Burada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktör Zico tarafından karşılanan Platini'ye kulüp ve stat ile ilgili bilgiler verildi. Heyet buradan kulüp merkezine geçerken, Yıldırım burada Platini'ye Fenerbahçe forması ve plaket verdi.
UEFA Başkanı Michel Platini ile "En yakın arkadaşım" dediği Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, statta penaltı atışları yaptı. 1986 Dünya Kupası'nda çeyrek finalde oynanan ve Fransa'nın penaltı atışları sonucu tur atladığı karşılaşmanın bir tür rövanşını yapan Platini ve Zico, attıkları ikişer penaltı sonrasında, formaları olmasa da ceketlerini değiştiler ve birbirlerine sarılarak fotoğraf için poz verdiler.
Platini ve Zico, daha sonra çıktıkları FB TV'de de birbirlerine övgü yağdırdı. Platini, UEFA Kupası final maçı oynanacak Şükrü Saracoğlu Stadı için "Tek kelimeyle muhteşem" derken, Zico için de "Benim en iyi arkadaşım. Şu an burada olduğu için çok mutluyum. Zico, Fenerbahçe için çok iyi şeyler yapacak" diye konuştu. Zico da "Platini, efsaneleşmiş biri. UEFA'da kendisine başarılar dilerim" dedi. Bu arada, Şenes Erzik, Platini'nin, 2009 UEFA Kupası finalinin oynanacağı stadı görmek istediğini, Aziz Yıldırım'a da ziyaret için verdiği bir söz bulunduğunu belirterek, "Bu ziyaretle her ikisini de gerçekleştirdi" açıklamasını yaptı. (Spor Servisi)