Platini sessizliğini bozdu!

Platini sessizliğini bozdu!
Platini sessizliğini bozdu!
Görevi 90 gün askıya alınan UEFA Başkanı Michel Platini, yasal haklarını sonuna dek koruyacağını söylerken, kendisini en çok üzen şeyin, diğer ceza alan kişilerle aynı kefeye konmak olduğunu belirtti.

FIFA Etik Kurulu'nun, 2011 yılında kendisine ödenen 1.8 milyon Euro’luk ödemeyi belgeleyemediği gerekçesiyle 90 gün futboldan men ettiği UEFA Başkanı Michel Platini, aldığı ceza sonrası Le Mond gazetesine açıklamalarda bulundu.

Fransız futbol adamı, mevcut durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Beni en çok, diğer ceza alan kişilerle aynı kefeye konmak üzdü. Yasal haklarımı kullanacağım. Avukatlarım FIFA prosedürlerini takip ediyor ve gerekmesi halinde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne başvuracağım. FIFA'dan yapılan ödeme danışmanlık bedeliydi" ifadelerini kullandı.

İngiliz Guardian gazetesi, UEFA Başkanı Platini'ye, FIFA tarafından 2011'de ödenen 1.8 milyon Euro’nun rüşvet olduğunu öne sürmüştü. Platini'nin, bu parayı 2011'deki başkanlık seçimlerinde Sepp Blatter'i desteklemesi karşılığında aldığı iddia edilmişti. Platini ise bu ücreti 1998 ile 2002 arasındaki FIFA Başkanı Sepp Blatter'e verdiği danışmanlık hizmeti nedeniyle aldığını savunuyor. Bu hizmetle ilgili herhangi bir belge gösteremeyen Platını, Etik Kurulu'nun cezasıyla karşı karşıya kaldı.