Platini'den Fener'e teşekkür

UEFA Başkanı Michel Platini, yönetim kurulu toplantısı için geldiği İstanbul'da kendisine büyük bir misafirperverlik gösteren Fenerbahçe'ye bir teşekkür mektubu gönderdi.

  • UEFA Başkanı Michel Platini, yönetim kurulu toplantısı için geldiği İstanbul'da kendisine büyük bir misafirperverlik gösteren Fenerbahçe'ye bir teşekkür mektubu gönderdi. Önceki gün Sarı-Lacivertli kulübü ve Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret eden Fransız futbol adamı, başkan Aziz Yıldırım'a yazdığı mektupta "Stadınız bir mücevher. 2009 UEFA Kupası finalinin bu statta oynanacak olması, tüm yenileme çalışmalarınızın bir mükafatı olacak" ifadesini kullandı.
  • Fenerbahçe'nin 100. yıl kutlamaları kapsamında Moskova-İstanbul arasında
  • bin 500 kilometrelik bir dostluk maratonu düzenlenecek. Fenerbahçe'yle Rusya Ultramaraton Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek ve CSKA Moskova-Fenerbahçe maçının oynanacağı salı günü Moskova'daki Kızıl Meydan'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılımıyla start alacak olan maraton, Rostov Krasnodar-Soçi-Trabzon-Giresun-Ordu-Samsun-Kırıkkale-Ankara-Eskişehir-Kütahya-Balıkesir-Bursa-Yalova-İzmit güzergâhını izleyerek 20 Ekim'de İstanbul'da tamamlanacak. Koşuya 14 Fenerbahçeli ve 14 Rus atlet katılacak.