Platini'ye tanık ve sanık olarak inceleme

Platini'ye tanık ve sanık olarak inceleme
Platini'ye tanık ve sanık olarak inceleme
FIFA'daki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarını yürüten İsviçre Başsavcısı Michael Lauber, UEFA Başkanı Michel Platini'nin 'sanık ve tanık' olarak ifadesinin alındığını açıkladı.

CENEVRE - İsviçre medyasında yer alan haberde Michael Lauber, "Platini'den sadece tanık olarak bilgi almadık. Bu doğru değil. Biz kendisine yönelik tanık ve sanık olarak inceleme yaptık" değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce yaptığı açıklamada tanık olarak bilgisine başvurulduğunu belirten Platini, "Suçlanan biri olarak değil, bilgi paylaşmak için İsviçreli yetkililerle geçen cuma günü görüştüm" ifadesini kullanmıştı.

Platini, FIFA Başkanı Joseph Blatter'den 2011 yılında aldığı 1,8 milyon avro ödeme gerekçesiyle soruşturmaya dahil edilmişti.

İsviçre yargısı, 1999 ve 2002 yılları arasındaki hizmeti için Platini'ye 2011 yılı şubat ayında ödenen 1,8 milyon avroyla FIFA'nın zarara sokulduğu görüşünde. FIFA Yönetim Kurulu'na 2002'de giren Platini, sonraki yıllarda Blatter'in yeniden seçilmesinde önemli rol oynamıştı.

Blatter hakkında 25 Eylül 'de, " ceza gerektirecek kötü yönetim" ve "zimmete geçirme" iddiaları nedeniyle İsviçre Savcılığı tarafından ceza soruşturması açılmıştı. (AA)


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  Ceza

  ,

  eylül

  ,

  FİFA

  ,

  yönetim

  ,

  İnceleme