Play-off'ta şanslı kura: Rakip Letonya

İngiltere'yle 0-0 berabere kalarak Euro 2004'e doğrudan katılma hakkını kaybeden (A) Milli Takım'ın play-off'taki rakibi Letonya oldu.

İngiltere'yle 0-0 berabere kalarak Portekiz'de yapılacak 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'na doğrudan katılma hakkını kaybeden Türkiye'nin, play-off'taki rakibi Letonya oldu. 4. Grup'ta Polonya ve Macaristan gibi rakipleri geçerek, İsveç'in ardından 2. sırayı alan Letonya ile ilk maçı 15 Kasım'da deplasmanda oynayacağız. Rövanş maçı ise 18 Kasım'da Türkiye'de yapılacak.
Kura sonunda diğer eşleşmeler şöyle oluştu:
* İskoçya-Hollanda
* Hırvatistan-Slovenya
* Rusya-Galler
* İspanya-Norveç.

Avrupa futbolunda önemli bir yeri olmayan Letonya, ilk büyük çıkışını Euro 2004 elemelerinde yaptı. 4. grupta lider İsveç'i rakip sahada 1-0 yenerek tarihi bir başarıyla ikinciliği elde eden Letonya, sekiz maçının beşini kazandı, bir beraberlik, iki de yenilgi aldı. 10 gol atıp 6 gol yiyen Baltık temsilcisini Aleksanders Starkovs çalıştırıyor. Maris Verpakovskis, Andrejs Stolcers, Marians Pahars, Juris Laizans ve Andrejs Prohorenkovs gibi yıldızlara sahip Letonya'nın kalesini ise Alaksandrs Kolinko koruyor.
Letonya'nın grup maçlarında aldığı sonuçlar şöyle:

LETONYA-İsveç 0-0
Polonya-LETONYA 0-1
San Marino-LETONYA 0-1
LETONYA-San Marino 3-0
Macaristan-LETONYA 3-1
LETONYA-Polonya 0-2
LETONYA-Macaristan 3-1
İsveç-LETONYA 0-1