Pletikosa'da sona doğru

Fenerbahçe, Barcelona'ya transfer olan kaleci Rüştü Reçber'in yerine, Stipe Pletikosa'yla büyük ölçüde anlaşma sağladı. Hajduk Split'te forma giyen Hırvat eldiven, Fenerbahçe'nin önerisine sıcak baktığını söyledi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

İSTANBUL/BARCELONA - Fenerbahçe, Barcelona'ya transfer olan kaleci Rüştü Reçber'in yerine, Stipe Pletikosa'yla büyük ölçüde anlaşma sağladı. Hajduk Split'te forma giyen Hırvat eldiven, Fenerbahçe'nin önerisine sıcak baktığını söyledi. Teknik direktör Christoph Daum, Pletikosa'nın transferinin bir an önce noktalanmasını isterken, anlaşma sağlanamaması halinde rota Malmö'de forma giyen İsveçli Mathias Asper'e çevirecek.
Fenerbahçe, yurtdışında transfer çalışmalarını tamamlayarak İstanbul'a dönen Daum yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına yarın başlayacak. Alman teknik adamın bugün transfer komitesiyle bir araya gelerek, çalışmalar hakkında değerlendirme yapması bekleniyor. Daum'un, durumları henüz netlik kazanmayan Serhat ile Yusuf konusunda da iki gün içinde karar vereceği öğrenildi. Öte yandan Sarı-Lacivertliler'in transfer listesinde bulunan Frank de Boer, Türkiye'de oynamayı düşünmediğini açıkladı. Hollandalı futbolcu, "Blackburn'den iyi bir teklif aldım. Tercihimi İngiltere'den yana kullanmak istiyorum" dedi.
Barcelona'ya dört yıllığına 'evet' diyen Rüştü, resmi imzayı salı günü atacak. Katalan ekibinin başkan yardımcısı Rosell, önceki gün Paris'te Rüştü ve menajeriyle son ayrıntıları görüştü. Rosell hiçbir pürüzün kalmadığını ve Rüştü'nün salı günü imzayı Barcelona'da atacağını söyledi. Rüştü'nün kamp programı da belli oldu. Katalan ekibi 25 Temmuz ve 5 Ağustos tarihlerinde ABD'de bir turnuvaya katılacak ve Rüştü ilk ciddi sınavını 27 Temmuz'da Juventus'a karşı verecek.
Ortega'nın tepkisi
FIFA'nın, Fenerbahçe'ye 11 milyon dolar ödemeye mahkum ettiği Ariel Ortega pes etmiyor. Arjantin basınına açıklama yapan yıldız, Lozan'daki Spor Mahkemesi'ne başvuracağını söyledi. Ortega, "Kimse benim futbol hayatımı bitiremez. Sorunu aramızda çözebilirdik. Ancak başından beri uzlaşmayı değil, FIFA'ya gitmeyi tercih ettiler" diye konuştu.