Podolski'den yeni tweet ve açıklama

Podolski'den yeni tweet ve açıklama
Podolski'den yeni tweet ve açıklama
Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, şehitler için Türk bayrağı önünde asker selamı verdiği fotoğrafı, yoğun tepkiler üzerine Facebook ve Twitter hesabından kaldırırken, yeni bir paylaşımda bulundu.

BERLİN - Facebook'tan 7.5 milyon kişinin, Twitter'dan 2.75 milyon kişinin takip ettiği Lukas Podolski, Türkçe yayınladığı mesajda, "Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun" diye yazmıştı. Alman futbolcu, gelen tepkiler üzerine söz konusu fotoğrafı sildi.

Stern Online sitesinde yer alan habere göre, Almanya'da aşırı sağcıların yanı sıra, PKK örgütüne yakın kişilerden Podolski'ye gelen mesajlarda, "Sempatik biriydin ama insan haklarını hiçe sayan bir ülkenin bayrağının önünde böyle selam vermen yakışmadı", "Çayına ne kattın Podolski?", "Utan Podolski", "Artık senin milli formanı taşımayacağım" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Lukas Podolski'den asker selamı

" TÜRKİYE 'Yİ VE İNSANLARINI SEVİYORUM"

Fotoğrafları sildikten sonra yeni bir paylaşımda bulunan Podolski, #peace (barış) hashtag'i ile "Paylaştığım bir fotoğraf nedeniyle çok sayıda eleştiri aldım ve bana karşı bazı ithamlarda bulunuldu. Bunu beklemiyordum, çünkü benim bu konulardaki tavrım belli. Paylaştığım mesaj yanıltıcı oldu. Amacım tabii ki bu değildi: Türkiye'yi seviyorum, ülkeyi ve burada yaşayan insanları seviyorum. Ölen bir askerin hikayesi beni derinden etkiledi. Bana kucak açan bir millete saygımı göstermek istedim. Amacım ne bundan fazla ne de eksikti. Siyaset yapmıyorum ve kimseyi suçlamıyorum. Hiç bir zaman yapmadım ve yapmam. Ne amaç uğruna olursa olsun, dünyada hiçbir asker şehit düşmemeli" mesajını yazdı.

Öte yandan sarı-kırmızılı futbolcu, fotoğrafın altına yazdığı "Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun" ifadelerinin kendisine kulüp tarafından verildiğini kaydetti. Ahmet Yıldırım (DHA)

İşte Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi kadrosu