Podolski: Grosskreutz ile görüşürüm

Podolski: Grosskreutz ile görüşürüm
Podolski: Grosskreutz ile görüşürüm
Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski, takımdan ayrılma isteğini teknik direktör Mustafa Denizli'ye ileten vatandaşı Kevin Grosskreutz'un birkaç gün rahat bırakılması gerektiğini ve bu sürecin ardından gerekirse fikrini değiştirmesi için arkadaşı ile konuşacağını söyledi.

İSTANBUL - Lukas Podolski, Spor Toto Süper Lig'de 3-0 kazandıkları Bursaspor maçının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ayrılma isteğini iletmesinin ardından Kevin Grosskreutz ile konuşamadığını anlatan deneyimli futbolcu, "Grosskreutz ile kulüp arasında geçen diyaloğu tam olarak bilmiyorum. Bana göre en önemli şey birkaç gün Kevin'i rahat bırakmak. Ondan sonraki süreçte kulüp onunla görüşecektir. Gerek olursa ben de kendisiyle görüşüp, olayın olumlu hal alması için çaba gösteririm" ifadelerini kullandı.

Bursaspor karşılaşmasını yorumlayan Podolski, "İlk yarı çok kötüydük ama bazı bölümlerde iyi şeyler gösterdik. Genel olarak baktığımızda ilk yarı takım olarak kötü bir görüntü sergiledik. İkinci yarıda bu tamamen değişti. İkinci yarının çok önemli bir kısmında oyunu domine eden taraf bizdik. Ben de güzel bir gol attım ve iyi bir asist yaptım" diye konuştu.

"YENİ BİR SERİ BAŞLATACAĞIZ"

Golcü futbolcu, son 3 haftada kazanamamalarının üstlerinde baskı oluşturduğunu vurgulayarak, "Geçtiğimiz haftalarda maçları kazanamıyorduk. Bu durum üzerimizde bir baskı oluşturdu. Umarım bundan sonraki süreçte, kazandığımız galibiyetin öz güveniyle yeni bir seri başlatacağız ve geleceğe daha ümitli bakacağız" şeklinde görüş belirtti.

MUSLERA: GALİBİYET NEŞE VE HUZUR GETİRDİ

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera ise kötü gidişi değiştirmek ve kendi sahalarında önemli bir galibiyet almak için sahaya çıktıklarını ve kazanmalarının kendilerine çok iyi geldiğini dile getirdi.

Yeni teknik direktörleri Mustafa Denizli'nin zamana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Muslera, "Çok ihtiyacımız olan üç puanı aldık. Galibiyetin önemi inanılmazdı. Kötü gidişi durduracaktı. Futbol neşeli bir oyun. Neşeli ve huzurlu olduğunuzda daha güzel oluyor. Bu galibiyet neşe ve huzur getirdi" diye konuştu. (AA)