Podolski'nin Münih pişmanlığı

Podolski'nin Münih pişmanlığı
Podolski'nin Münih pişmanlığı
Arsenal forması giyen Podolski, Bayern Münih'ten Köln'e transfer olmasının bir hata olduğunu belirterek, "Heynckes 1-2 iki hafta önce gelseydi hala Bayern'de olurdum" dedi.

ANKARA - Yetiştiği kulüp Köln'den 2006'da ayrılarak Bayern Münih'e giden Lucas Podolski, FIFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, Bayern formasıyla geçirdiği çok da parlak olmayan 3 yıla rağmen kulüpten ayrılmayabileceğini kaydetti.

Rekor gelir: 110 milyon euro


Alman futbolcu, "2009'da Jupp Heynckes, bir iki hafta önce takıma gelseydi, muhtemelen hala Bayern Münih'te olurdum. Beni tutmak için yapabileceği bir şey yoktu. Sportif açıdan değerlendirmek gerekirse, Köln'e geri dönmenin bana pek yardımı olmadı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca 28 yaşındaki forvet oyuncusu, sezon sonunda ülkesinin Schalke 04 kulübüne döneceği yönündeki iddialara da "Bu bir şehir efsanesi. Hiçbir gerçeklik payı yok" yanıtını verdi.
Bayern Münih ile geçen sezon Avrupa ve Almanya 'da alınmadık kupa bırakmayan teknik direktör Heynckes, 2009'un nisan ayında görevine son verilen Jürgen Klinsmann'ın yerine geçici Bayern Münih'in başına getirilmişti. Heynckes, 2009'un haziran ayında Bayer Leverkusen ile 2 yıllığına anlaşmıştı.

Podolski, 2011-2012 sezonunda 18 gol kaydetmesine rağmen Köln'ün Almanya Birinci Futbol Ligi'nde (Bundesliga) küme düşmesine engel olamamış ve sezon sonunda Arsenal'in yolunu tutmuştu. (AA)