Polat: Cezalar fazla abartıldı

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Beşiktaş derbisi öncesi disiplinsizlik gerekçesiyle teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın Hakan Şükür'le Lincoln'ü kadroya almaması konusun fazla abartıldığını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Beşiktaş derbisi öncesi disiplinsizlik gerekçesiyle teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın Hakan Şükür'le Lincoln'ü kadroya almaması konusun fazla abartıldığını söyledi. Mecidiyeköy'de bulunan Cafe Crown Çadırı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Polat, medyanın konunun üzerinde gereğinden fazla durduğunu belirterek, "Biz, medyanın irdelediği kadar bu konunun üzerinde durmadık" dedi.
Polat, "Cezalar doğaldır, olağanüstü değil. Bizi üzen, Hakan Şükür gibi yıllarını Galatasaray'a vermiş ve hiçbir disiplin cezası almamış birinin bu cezaya uğraması. Diğeri de Lincoln. Gerek sporcu olarak yaşamı ve özel yaşamında bugüne kadar en ufak bir falsosu olmamıştır. Dolayısıyla böyle bir kural hatasının bu iki arkadaşımıza denk gelmesi şanssızlık. Hem de derbi maçı öncesi ise büyük talihsizlik" dedi.
Hakan Şükür sakatlandı
Polat, Seyrantepe Stadı'yla ilgili olarak yüklenici firma ile TOKİ arasındaki prosedürlerin bitirilmek üzere olduğunu da söyleyerek, "Ayın 11'ine kadar teminat mektupları da verilecek ve ay sonuna doğru temel atma durumu olacak. Bu, sayın Başkanımızın sağlık durumu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programına bağlı olarak belirlenecek. Her iki şartın da örtüşmesi halinde, en kısa sürede stat temelini atacağız" diye konuştu.
Öte yandan Hakan Şükür dünkü antrenmanda sakatlık geçirdi. Sabah antrenmanının son bölümünde Mehmet Topal ile çarpışan ve sağ diz dış yanına aldığı darbe nedeniyle çalışmayı tamamlayamayan tecrübeli futbolcu, Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde kontrolden geçti. Hakan'ın yarınki Sion maçına yetiştirilmeye çalışıldığı açıklandı.
Sion'da Chedli şoku
Bu arada Galatasaray maçı öncesi Sion'da Adil Chedli şoku yaşanıyor. Takımın Tunuslu orta saha oyuncusu Adil Chedli, 2009 yılının haziran ayına kadar sözleşmesi olmasına rağmen, kulübe gönderdiği yazıyla mukavelesini tek taraflı iptal etti. (Spor Servisi)