Polat: Hamit'in sorunu para değil

'Hamit, Galatasaray'da', 'Hamit, imzaya geliyor', 'Aslan Hamit'in işini bitirdi'... Bu başlıklar son iki haftadır spor sayfalarının manşetlerinden inmiyordu.

İSTANBUL - 'Hamit, Galatasaray'da', 'Hamit, imzaya geliyor', 'Aslan Hamit'in işini bitirdi'... Bu başlıklar son iki haftadır spor sayfalarının manşetlerinden inmiyordu. Ancak Galatasaray'ın (biraz da spor basınının) arzusu gerçekleşmedi ve defalarca "Türkiye'de oynamak gibi bir niyetim şu aşamada yok" diyen milli futbolcu Schalke'de kaldı.
Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat, transferin gerçekleşmemesinde dış faktörlerin büyük payı olduğu görüşünde. Milli futbolcuya mükemmel bir teklif sunduklarını savunan Polat, şöyle konuştu: "Hamit, Türkiye'ye gelmek istemiyor. Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret değil. Düşünün; bir deplasmana gidiyorsunuz 90 dakika küfür yiyorsunuz. Otobüsünüz taşlanıyor, sahada ısınan oyuncunun kafasına yabancı maddeler yağıyor. Yine de her şey bitmiş değil."
Sezgin 'sezon sonu' diyor
Antalya Galatasaraylılar Derneği Kemer Temsilciliği tarafından, düzenlenen, 'Akdeniz'de Galatasaray Ateşi' konulu panele katılan Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de görüşmelerin sürdüğünü doğrularken "Hamit'i sezon sonunda kadromuza katabiliriz" diye konuştu.
'Sözleşmesini uzatacak'
Galatasaray cephesinin 'umutlu' bakış açısına rağmen, Hamit'in sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunduğu Schalke, 1982'li doğumlu oyuncu- nun Gelsenkirchen'den ayrılmayacağını düşünüyor. İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün konuğu olarak Kartalkaya Kayak Merkezi'ne tatile gelen Schalke Başkanı Gerhard Rehberg "Hamit, büyük bir ihtimalle bizle ileriye dönük olarak mukavelesini yenileyecek. Halil'le birlikte Schalke'de mutlular. Çünkü onlar orada doğdu ve aileleri de orada yaşıyor" dedi.
Rehberg, bu transferle ilgili Fenerbahçe dahil hiçbir kulüpten teklif almadıklarını sözlerine ekledi. 2003 yılında Wattenscheid'tan Schalke'ye transfer olan Hamit, sezon başında ikizi Halil'le Mavi-Beyazlı forma altında buluşmuştu. (Spor Servisi)