Polisin öldürdüğü taraftar toprağa verildi

Geçen pazar günü talihsiz biçimde polis kurşunuyla can veren Laziolu taraftar Gabriele Sandri, dün toprağa verildi. 26 yaşında hayata veda eden Sandri'nin cenazesine Lazio'ya rakip takımların taraftarları da dahil binlerce kişi katıldı.

ROMA - Geçen pazar günü talihsiz biçimde polis kurşunuyla can veren Laziolu taraftar Gabriele Sandri, dün toprağa verildi. 26 yaşında hayata veda eden Sandri'nin cenazesine Lazio'ya rakip takımların taraftarları da dahil binlerce kişi katıldı. Lazio takım halinde cenazeye katılırken Roma Teknik Direktörü Luciano Spaletti ve Roma kaptanı Francesco Totti de Sandri ailesine başsağılığı dileyenler arasındaydı.
Sandri'nin cenazesi İtalyan polisi ve taraftar örgütleri (Tifosi) arasındaki gerginliği yok edemedi. Holiganlar, duvarlara, 'Gabriele'nin intikamı alınacak' yazdı. İtalya İçişleri Bakanı Giuliano Amato fanatikleri uyararak "Bu ölüm olay çıkarmak için bir bahaneye dönüştürülürse, polis müdahale etmek zorunda kalabilir" dedi. Cenaze töreninde bir konuşma yapan rahip Paolo Tammi'nin sözleri anlamlıydı: "Şiddet adaleti sağlamaz. Gabriele öfkeli değil nazik biriydi. Gençlerin artık daha fazla şiddet olaylarına karışmamalarını istiyorum" (Spor Servisi)