Portekiz basınından Beşiktaş taraftarına övgü: Hiç susmadılar

Beşiktaş'ın Porto ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçına Portekiz spor basını geniş yer ayırdı. 'Porto'ya zaferi Quaresma getirdi' başlığını kullanan A Bola Gazetesi, Ricardo Quaresma'nın uzatmalarda attığı golle, zorlu rakibi...

LİZBON - Beşiktaş'ın Porto ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçına Portekiz spor basını geniş yer ayırdı. 'Porto'ya zaferi Quaresma getirdi' başlığını kullanan A Bola Gazetesi, Ricardo Quaresma'nın uzatmalarda attığı golle, zorlu rakibi Beşiktaş karşısında Porto'nun galip geldiğini yazdı. Beşiktaş'ın oyuna oldukça motive olmuş bir şekilde başladığını belirten gazete, "Beşiktaş seyircisi bir saniye bile susmayarak takımını sonuna kadar destekledi, İnönü Stadyumu'nda inanılmaz bir atmosfer yarattılar" sözleriyle Beşiktaş taraftarına övgüler yağdırdı.
Record gazetesi ise 'Dragonlar Türk Cehennemi'ni sessizliğe boğdu' başlığıyla galibiyeti duyurdu. Quaresma'nın golü panolara zafer olarak yansıdı diyen gazete, "Jesualdo Ferreira'nın ekibi, Türklerin yoğun baskılarına rağmen uzatmaların ikinci dakikasında zafere ulaşmayı başardı" diye yazdı. Correiomanha gazetesi de, 'Porto Beşiktaş'ı son dakikada affetmedi ve gruptaki ilk galibiyeti aldı' yorumunda bulundu. Öte yandan Porto'ya galibiyeti getiren son saniye golünü atan Quaresma, yaptığı açıklamada, "Zor bir maç olacağını biliyorduk. Kazandığımız için çok mutluyuz. Futbol oynamayı seven herkesin bulunmak isteyeceği harika bir ortamda oyun oynadık" dedi.