Porto kupanın keyfini sürüyor

UEFA Kupası finalinde Celtic'i uzatma dakikalarındaki attığı golle 3-2 yenen ve tarihinde ilk kez kupayı müzesine götüren Porto'da, taraftarlar zaferi sabaha kadar doyasıya kutladı.

SEVILLA - UEFA Kupası finalinde Celtic'i uzatma dakikalarındaki attığı golle 3-2 yenen ve tarihinde ilk kez kupayı müzesine götüren Porto'da, taraftarlar zaferi sabaha kadar doyasıya kutladı. Yüzlerini mavi-beyaza boyayan yüzlerce taraftar kent merkezinde ellerindeki bayraklarla turladı.
Portekiz ekibine kupayı getiren golü uzatmanın ikinci devresinde Derlei kaydetti. Porto'dan Valente, Celtic'den de Balde kırmızı kartla atıldı. İskoç ekibinin iki golünü İsveçli forvet Larsson, Porto'nun diğer sayılarını da Derlei ile Alenichev kaydetti. Portolu futbolcular kupayı UEFA Başkanı Johansson'un elinden alırken, teknik direktör Jose Mourinho, kupayı Portekiz'e armağan ettiklerini belirterek, "Bu başarıda en büyük pay futbolculara ait" diye konuştu. Porto yönetim kurulu üyesi Jorge Nuno Pinto maçın yüksek gerilimine dayanamayıp, göğsündeki şiddetli ağrı nedeniyle fenalaşarak hastaneye kaldırdı. Maç sırasında sahaya giren çırılçıplak bir seyirci de, internetteki bir kumar sitesini protesto etti. (Spor Servisi)