Pota derbisi dişi Kanaryalar'ın

Potada Bayanlar Ligi derbisinden mutlu ayrılan taraf Fenerbahçe oldu. Galatasaray'ın sahasında oynanan maçta, ligde dokuz hafta sonra yenilgisiz lider durumda bulunan Sarı-Lacivertli takım Sarı-Kırmızılı rakibini 74-63 mağlup etmeyi bildi...

İSTANBUL - Potada Bayanlar Ligi derbisinden mutlu ayrılan taraf Fenerbahçe oldu. Galatasaray'ın sahasında oynanan maçta, ligde dokuz hafta sonra yenilgisiz lider durumda bulunan Sarı-Lacivertli takım Sarı-Kırmızılı rakibini 74-63 mağlup etmeyi bildi ve galibiyet sayısını 10'a çıkardı.
Yaklaşık olarak 1000 kişilik bir taraftar grubunun izlediği karşılaşmaya iyi başlayan taraf Galatasaray'dı. Gülçin ve Tangela Smith'in sayılarıyla skorda 10-4'lük bir üstünlük sağlayan Galatasaray rakibinin 8-0'lık serisini engelleyemeyince ilk periyodu 20-14 geride tamamladı. İkinci bölüme Nevriye Yılmaz'ın sayılarıyla giren Fenerbahçe Tammie Sutton'ın skora yaptığı katkılarla farkı 10 sayıya çıkardı. 31-19'luk bir üstülük yakalayan Fenerbahçe devreyi önde bitirdiyse de üçüncü periyotta ev sahibi Galatasaray rakibini zorlamaya başladı. Tribünlerin de desteğiyle bir ara 20 sayıya çıkan fark 10 sayıya indi. Sarı-Kırmızılılarda Tangela Smith ile Banu bu bölümde oldukça etkili oldu.
Son periyotta Fenerbahçe bir kez daha oyuna ağırlığını koydu. Frohlich'in sayısıyla oyuna başlayan Sarı-Lacivertliler farkı 16 sayıya kadar yükseltmesini bildi. Galatasaray buna karşın oyundan kopmayarak Bengü-Saynur ikilisinin çabalarıyla farkı bitime dört dakika kala altıya indirdiyse de Fenerbahçe maça ağırlığını koyarak salondan 74-63 galip ayrıldı. (Spor Servisi)