Potada ezeli rakipler karşı karşıya

Beko Basketbol Ligi'nin 24. haftasında ezeli rakipler Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker bugün karşı karşıya geliyor.

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nin 24. haftasında ezeli rakipler Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker bugün karşı karşıya geliyor. Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 15.00'te başlayacak olan mücadele NTV'den naklen yayımlanacak. Sezon başında üç büyük kulüp arasında yapılan sözleşme gereğince derbiye konuk ekip konumundaki Fenerbahçe'nin taraftarları alınmayacak. Sezonun ilk yarısında Abdi İpekçi'de oynanan maçta Fenerbahçe Ülker 75-64'lük skorla galip gelmişti.
Galatasaray antrenörü Murat Özyer, derbi için "Aynı önemi taşıyan, geriye kalan yedi maçımızdan biri olarak görüyoruz" yorumunu yaptı. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Şube Direktörü Nedim Karakaş ise "Bizim için mutlaka galip gelmemiz gereken bir karşılaşma" dedi.
Lig lideri Türk Telekom dün baştan sona üstün bir oyun ortaya koyduğu maçta Beykoz'u deplasmanda 83-66 mağlup etti. Zirve takibini sürdüren Efes Pilsen ise Darüşşafaka'yı uzatmalarda 96-93 mağlup etti. Mücadelenin normal süresi ise 81-81 eşitlikle tamamlandı. Diğer sonuçlar: Oyak Renault-Mutlu Akü Selçuk Üni.: 78-65, Casa TED-Tekel: 77-64, Mersin BB-Tofaş: 69-73. Bayanlardaki tek maçta ise Çankaya Üniversitesi, Tarsus Belediye'yi 69-66'yla geçti. (Spor Servisi)