Potada final: Efes-Ülker

Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonun son maçında, bu akşam Efes Pilsen ile Ülker karşı karşıya gelecek ve birinci belirlenecek. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak maç, TRT2'den naklen yayınlanacak.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonun son maçında, bu akşam Efes Pilsen ile Ülker karşı karşıya gelecek ve birinci belirlenecek. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak maç, TRT2'den naklen yayınlanacak. Ligde lider durumda bulunan Efes Pilsen, 25 maçta 24 galibiyet aldı ve yalnızca ilk haftada Pınar Karşıyaka'ya boyun eğdi. Efes gibi 25 maçta 24 galibiyeti olan ikinci Ülker ise, tek yenilgiye Efes karşısında uğradı. Bu akşamki maçı kazanan takım ligi birinci sırada bitirecek. Efes Pilsen galip gelirse, rakibiyle normal sezonda oynadığı iki maçı da kazandığı için, olası bir play-off eşleşmesine kurallar gereği, 1-0 önde başlayacak. Efes Pilsen'in menajeri Engin Özerhun, iki takım için de önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, "İlk maçı kazanmıştık. Bu avantajı kullanmak istiyoruz. Alacağımız galibiyetin bize neler kazandıracağını biliyoruz. Sakatlık sıkıntısı yaşayan oyuncularımızdan Kerem, bu maçta oynayacak. Brown'un durumu da iyiye gidiyor" dedi.
Ülker Kulübü Genel Müdürü Lütfi Arıboğan ise, ilk yarıdaki yenilginin rövanşını almaya çalışacaklarını ifade ederek, "Ligi lider bitirmek istiyoruz. Blair'ın dışında sıkıntımız yok. Bu oyuncumuz sakatlığı nedeniyle uzun süredir oynamıyor" diye konuştu. (Spor Servisi)