Potada moda Türk marşı

Eurolig'deki temsilcilerimiz Efes Pilsen ve Ülker, üç haftalık aranın ardından müthiş bir form grafiğiyle geri dönerken, aldıkları önemli galibiyetlerle ikinci tur yolunu büyük ölçüde açtılar.

İSTANBUL - Eurolig'deki temsilcilerimiz Efes Pilsen ve Ülker, üç haftalık aranın ardından müthiş bir form grafiğiyle geri dönerken, aldıkları önemli galibiyetlerle ikinci tur yolunu büyük ölçüde açtılar. Efes Pilsen, Hırvat ekibi Cibona Zagreb karşısında aldığı 34 sayı farklı galibiyetle rakibini sürklase ederken, Ülker de Fransız temsilcisi Asvel'e Lyon'da şans tanımadı: 82-79.
Ülker'in genç coach'u Tolga Öngören, çok kritik bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, "Asvel'e kaybetmemiz halinde rakibimizi de tur için umutlandırmış olacaktık. Bu açıdan aldığımız bu galibiyetin önemi çok büyük. Son çeyrekte 7 sayı geriye düşmemize rağmen, kazanmamız da galibiyete olan inancımızı gösteriyor. Bu bölümde panik yapmadan kontrolü yeniden ele geçirmek çok önemliydi. Bunu da başardık. Şimdi önümüzdeki hafta oynayacağımız maçta Real Madrid'i İstanbul'da yenerek rövanşı almaya ve grupta daha iyi konuma gelmeye çallışacağız" yorumunu yaptı.
Ülker karşısına iddialı çıkan Asvel'de mağlubiyetin şoku yaşanıyor. Gruptaki onuncu maçında yedinci yenilgisini alarak dibe oturan Fransız ekibinde coach Philippe Herve, yenilgiyi Ülker'i sırtlayan Booker-Blair ikilisinin gösterdiği performansa bağladı. Herve maç sonrası yaptığı açıklamada "Booker ile Blair, belki de Eurolig'in en kaliteli Amerikalı ikilisi. Yıllardan beri aynı takımlarda oynamaları onlar açısından büyük bir avantaj. Onlara ilaveten Harun Erdenay, Goljovic ve Serkan Erdoğan gibi tecrübeli isimler maçın kaderini etkilediler. Ülker çok agresif bir savunma sergiledi ve bu sertlik oyunun kontrolünü yitirmemize neden oldu" dedi.
Mirsad Türkcan'dan 18 sayı
Öte yandan Eurolig'in B Grubu'nda Montepaschi Siena'nın Tau Ceramica'yı 77-62 yenmesi italya basınında geniş yer buldu. Maçta 18 sayı, 21 ribaunt, 3 asist, 2 blokla oynayan Mirsad Türkcan'ı Çizme basını göklere çıkardı. La Gazzetta dello Sport Mirsad için "Siena'nın ışığı. İspanyol şampiyonu Tau'yla kedinin fareyle oynadığı gibi oynadı" derken, Tuttosport,
"Tartışılan yıldızlar Mirsad Türkcan ve Alphonso Ford ışıldamaya başladılar" başlığını kullandı. Corriere dello Sport ise "Siena, süper Türkcan ile Tau'yu dağıttı" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)