'Potanın Perileri'nin ilk rakibi Letonya

Türkiye, Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'ndaki ilk maçında bu akşam saat 19.30'da Letonya'yla karşı karşıya gelecek. D Spor'dan naklen yayımlanacak şampiyonada...

VASTO - Türkiye, Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'ndaki ilk maçında bu akşam saat 19.30'da Letonya'yla karşı karşıya gelecek. D Spor'dan naklen yayımlanacak şampiyonada grubundaki diğer maçlarda yarın son şampiyon Çek Cumhuriyeti'yle (saat 22.00) ve çarşamba günü İsrail'le (saat 19.30) mücadele edecek olan 'Potanın Perileri', ilk iki içerisinde yer alabilirse çeyrek finale yükselecek.
2005'te ev sahipliği yaptığı ve sekizinci tamamladığı turnuvadan sonra tarihinde ikinci kez Avrupa Şampiyonası'nda boy gösterecek olan Cem Akdağ yönetimindeki Ay-Yıldızlılar'ın en büyük kozu, şüphesiz Nevriye Yılmaz olacak. Fenerbahçe'yle harika bir sezon geçirerek Euroleague'de All Star kadrosuna seçilen 27 yaşındaki oyuncu, Türkiye'yi madalyaya taşımaya çalışacak. Eurobasket'te günün diğer maçları: Romanya-Almanya, Belçika-Litvanya, İtalya-Rusya, Fransa-Yunanistan, Beyaz Rusya-İspanya, Sırbistan-Hırvatistan. (Spor Servisi)