Prandelli: 5 forvet oynasak bile...

Prandelli: 5 forvet oynasak bile...
Prandelli: 5 forvet oynasak bile...
Galatasaray Teknik Direktörü Claudio Cesare Prandelli, 2-0 mağlup oldukları Balıkesirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Cesare Prandelli, bir gazetecinin, "Burak Yılmaz'ın Galatasaray 'da 3. sezonu. Hem Burak hem takım hiç bu kadar pozisyona girmekte zorlanmıyordu. Bu durumu nasıl çözeceksiniz sorusunu, "Bu tek bir oyuncunun sorunu değil. Biz büyük bir takımız ama diğer takım gibi istekli olmamız lazım. Bunları düzeltmemiz gerekiyor. Çok yavaş başladık, yavaş devam ettik, az tehlike yarattık. Tam bir takım olmamız lazım. Bunu düzelteceğiz ve düzelecek" şeklinde cevapladı.

İtalyan teknik adam, "Galatasaray ile Balıkesirspor'un arasında hem bütçe hem de kadro kalitesi olarak büyük fark var. Karşılaşma öncesinde Galatasaray favoriydi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine, "Kağıt üzerinde birçok takım favoridir. Her zaman agresif ve istekli olan takımlar kazanır. Bu akşam bunu gördük" dedi.

Prandelli, "Galatasaray her zaman hücum futbolu oynayan ve saldıran bir takım olmuştur. Bundan sonraki haftalarda taktiksel olarak değişikliğe gitmeyi düşünüyor musunuz sorusunu ise "Bizim sıkıntımız yavaş oynamak ve yavaş hareket etmek. Bu oyunla 5 forvet eklesek bile gol atamazdık. Her zaman topu üstümüze doğru oynuyoruz. Benim bunu değiştirmem gerekiyor" diye yanıtladı.

Yönetim kurulunun aldığı olağanüstü genel kurul kararının futbolcuları etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine ise tecübeli hoca "Bir takımın bunları düşünerek sahaya girdiğini sanmıyorum. Bizim her zaman konsantre ve istekli olmamız gerekiyor. Biz bunun için para alıyoruz. Dışarıda olan olaylar bizi etkilemiyor" değerlendirmesinde bulundu. (AA)