Prandelli: Neden kaçayım?

Prandelli: Neden kaçayım?
Prandelli: Neden kaçayım?
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, İtalya Milli Takımı'ndan kaçtığı yönündeki eleştirilere tepki gösterirken, sarı-kırmızılı kulübün kendisinin göreve gelmesi için 8 hocayı beklettiğini açıkladı.

İSTANBUL - İtalyam gazetesi Corriere della Sera'ya röportaj veren Cesare Prandelli, İtalya Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndaki başarısızlığının ardından kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

Ünal Aysal'dan Pirlo açıklaması


2014 Dünya Kupası'ndaki başarısızlığın sorumluluğunu üstlenen tecrübeli teknik adam, İtalya Milli Takımı'nı bırakıp Galatasaray 'a imza atmasıyla ilgili şunları söyledi:
"Kaçtı olarak suçlanmak beni gerçekten üzdü. Bu doğru değil. Hem kişisel, hem de profesyonel yaşantımda böyle bir şeyi yapmam. Parma iflas ettiğinde birçok kişi kaçtı, ama ben kaldım ve 5. oldum. Fiorentina'da da aynısı oldu ve kaçmadım. Şimdi de federasyondan hepimiz istifa ettik ve ben kaçmış mı oluyorum? Neyden kaçayım? Galatasaray'dan teklif geldi, ben de geri dönüş yaptım."

"BENİM İÇİN 8 TEKNİK DİREKTÖRÜ BEKLETTİLER"

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını da açıklayan Prandelli, "Bana 'Biz büyük bir kulübüz. Senin için 8 hocayı bekletiyoruz' dediler. Sahalara geri dönmek için fiziksel bir ihtiyaç da söz konusuydu. Çocukken bisikletten düşünce hemen kalkmaya çalışırsınız. Beni sevenler, beni yarı koma halinde gibi gördü. Onlara bunu borçluydum. İşimi yapmaya devam edeceğim. Zor, ama oyuna döndüm. Galatasaray'a 4. yıldızı kazandırmak için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı. (DHA)

Galatasaray'a 20 milyon Euro