Prandelli nikah tazeledi

Prandelli nikah tazeledi
Prandelli nikah tazeledi
İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Cesare Prandelli, sözleşmesini 2 yıl uzattı.

ROMA - İtalyan haber ajansı ANSA'nın, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) yetkililerine dayandırdığı habere göre, 2010 yılından bu yana Gök Mavililer olarak anılan İtalya Milli Takımı'nı çalıştıran Cesare Prandelli'nin sözleşmesi 2 yıl daha uzatıldı.

Federasyon Başkanı Giancarlo Abete ile tecrübeli teknik adamın kısa bir süre önce bir araya gelerek, önümüzdeki günlerde açıklanmak üzere bir anlaşmaya vardıkları belirtildi. Prandelli'nin Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nın ardından Fransa'nın 2016'da evsahipliği yapacağı Avrupa Şampiyonası finallerinde de milli takımın başında olacağı ifade edildi.

Anlaşmadan büyük memnuniyeti duyduğunu aktaran 57 yaşındaki teknik adam, "Federasyon, bana iki yıllık dönem daha teklif ettiği için çok gururluyum" dedi.

Güney Afrika'da 2010 yılında düzenlenen Dünya Kupası finallerinde Marcello Lippi yönetimindeki İtalyan Milli Takımı, gruplardan çıkamayınca Lippi'nin yerine Prandelli göreve getirilmişti. Prandelli yönetimindeki milli takım, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda İngiltere ve Almanya gibi rakipleri geride bırakarak finale yükselme başarısı göstermiş ancak finalde İspanya'ya 4-0 gibi farklı skorla mağlup olmuştu. (AA)