Prandelli: Tüm suç bende!

Prandelli: Tüm suç bende!
Prandelli: Tüm suç bende!
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, TT Arena'da 3-0 yenildikleri Trabzonspor maçı hakkında, "2-3 önemli pozisyon bulduk, sonra bir anda söndük" dedi.

İSTANBUL - Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cesare Prandelli, "İyi oynayan rakiplere karşı hep zor duruma düştük. Bugün ilk 20-25 dakika iyi oynamıştık. Sorun, topu kapamadığımızda başlıyor. Top bizdeyken iyiydik, ama sonrasında böyle oldu. Daha çok top kapmaya ve top tutmaya çalışmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Albayrak'tan, Prandelli açıklaması


Sarı-kırmızılı ekibin çift forvetle oynadığı maçlarda daha etkili olduğunun aktarılması üzerine İtalyan çalıştırıcı, "Çift forvetle oynamak, işler kötü gittiğinde ilk akla gelen tercihtir. Ama Olcan, Burak, Sneijder, Umut, hepsini birlikte oynatmak da zor olur. Bugün tek forvetle oynarken de önemli iki pozisyon bulduk, ama değerlendiremedik. Değerlendirebilseydik farklı olabilirdi" ifadelerini kullandı.

"BAŞTA BEN MEMNUN DEĞİLİM"

Cesare Prandelli, ligin 10. haftasının geride kaldığı aktarılarak, takımın ne zaman istediği seviyeye geleceğini düşündüğünün sorulması üzerine, "Zamanı ben de bilmiyorum" dedi.

Kendilerinde istek, arzu ve karakterin hep olduğunu aktaran İtalyan çalıştırıcı, "Beş aydır çok çalışıyoruz. Başta ben memnun değilim. Düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Böyle maçlarda kaybedince zor duruma düşüyorsunuz. Maçtan önce liderle aynı puandaydık ve olumlu yaklaşıyordunuz. Yenilince ise durum farklı oluyor. Nerede hatalar yaptığımızı bulmamız gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Ersun Yanal'dan olay sözler


"SNEIJDER'İN YEDEK KALACAĞINDAN HABERİ VARDI"

İtalyan çalıştırıcı, Wesley Sneijder'in maça yedek başlamasıyla ilgili yöneltilen bir soruya, "Sneijder'in yedek kalacağından haberi vardı. Kimse bir oyuncunun 100 maç oynamasını bekleyemez. İki milli maçın ardından geldi ve döndüğünde küçük bir yorgunluk sakatlığı vardı. Tercihimiz bu yönde oldu" cevabını verdi.

Birden fazla kulvarda mücadele edildiğinde tahmin etmedikleri şeylerin olabildiğini aktaran İtalyan çalıştırıcı, "Tercihlerimiz gün gün oluyor. Herkesin ufak tefek sıkıntıları olabiliyor. Milli maç sonrası bazı oyuncuları dinlendirip, Florya'da iyi çalışan oyuncuları görmek, dinlenmiş bir takımı izlemek istedim. Tabii sonucu alamadık ve bu olmayınca da tüm suç da bende" şeklinde görüş belirtti.

Takımın geleceğiyle ilgili planının sorulması sonrası Prandelli, "Gelecekle ilgili, bu maçtaki ilk 20-25 dakikamızdan başlamalıyız. Karşılaşmada 2-3 önemli pozisyon bulduk ve sonra bir anda söndük. Nedenini araştırmamız gerekiyor. Taraftarımızın önünde böyle bir mağlubiyet almak bizi çok üzdü" diye konuştu.

Kadro tercihlerine yönelik saygı olduğunu dile getiren Prandelli, "Yaptığım tercihler eleştirilebilir, ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, hiç kimse dışarıdan bize bu konuda baskı yapmıyor" şeklinde konuştu. (AA)

Galibiyeti soyunma odasında göbek atarak kutladılar